В Україні хочуть реєструвати вакцини від коронавірусу без експертизи: Рада розглядає скандальний документ

В Україні хочуть реєструвати вакцини від коронавірусу без експертизи: Рада розглядає скандальний документ
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації 20 січня розглядатиме законопроект, який спрощує процедуру реєстрації вакцин від коронавируса в Україні. Документ подали депутати від “Слуги народу”.

“Країна” пише, що в законопроекті є ряд досить скандальних положень.

Loading...

Наприклад, Україна не розробляє і не впроваджує національну процедуру екстреної реєстрації вакцин. Замість цього документ пропонує українському уряду закуповувати вакцину на підставі клінічних досліджень в інших країнах. Іншими словами, все що зареєструють в ЄС, США, Індії та інших країнах, може використовуватися в Україні без проведення експертизи і реєстрації.

“У лютому ВООЗ рекомендувала всім країнам перейти на процедуру екстреної реєстрації вакцин з метою їх екстреного використання до завершення третьої фази клінічних випробувань (оцінка безпеки, імуногенності, епідеміологічної ефективності)”, – говорить глава Національної медичної палати України, військовий епідеміолог Сергій Кравченко.

Кожне держава розробила відповідну процедуру екстреної реєстрації вакцин відповідно до своїх національних законодавств.

Однак в Україні хочуть змінити процедуру реєстрації так, щоб спиратися виключно на клінічні дослідження вакцин в інших країнах.

“В Україні пропонується цим законопроектом проводити процедуру екстреної реєстрації вакцин лише на підставі проведення клінічних досліджень вакцин в наступних країнах: США, Великобританія, Швейцарія, Японія, Австралія, Канада, Китай, Ізраїль, Індія, Мексика, Бразилія і країни ЄС. Незалежно від проміжних результатів третьої фази клінічних випробувань. Головне, що регулятори перерахованих країн дозволили проведення третьої фази клінічних випробувань “, – пояснює суть запропонованих законопроектом норм Кравченко.

На його думку, Україна в цьому питанні вирішила покладатися на когось, і закладає корупційну схему спочатку, посилаючись на регуляторів Китаю, Індії, Бразилії, Мексики:

“Індія – ключовий момент. Яка там регуляторна система? Там штампують що завгодно. І все, що буде зареєстровано в Індії, може використовуватися в Україні без проведення експертизи та реєстрації”.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...