Зарплати бюджетників зростуть: скільки платитимуть

Зарплати бюджетників зростуть: скільки платитимуть
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Після підвищення мінімальної зарплати в Україні Кабінет міністрів планує підвищити зарплати працівників бюджетних установ.

Як повідомляє “РБК-Україна”, проект постанови “Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери” включено до порядку денного засідання уряду 20 січня.

Loading...

Документ передбачає, що з 1 січня 2021 року посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду ЄТС – 2 670 гривень, а з 1 грудня 2021 року – 2 893 гривні.

Зараз посадовий оклад працівника 1-го тарифного розряду становить 2 225 гривень (за 2021 рік оклад зросте на 30%).

Відповідно до консенсус-прогнозу Міністерства розвитку економіки на найближчі роки, середня зарплата українців в 2021-м зросте на 12,1% і складе 13 632 грн.

Нагадаємо, Пенсійний фонд України затвердив показник середньої заробітної плати за листопад 2020 року, який відповідно до закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії.

Прожитковий мінімум в Україні в 2021 році буде підвищено, а отже, зміняться багато соціальні виплати і збори, в тому числі суми податків для фізосіб-підприємців.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...