День Соборності України: історія і традиції свята

День Соборності України став офіційним державним святом тільки у 1999 році

День Соборності України: історія і традиції свята
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

День соборності України щорічно відзначається 22 січня. Це державне свято, присвячений проголошенню Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, за традицією в День Соборності вшановують активістів, учасників Революції Переваги, а також воїнів АТО і ООС, які віддали життя за те, щоб Україна була єдиною.

Loading...

День соборності України – історія свята

22 січня 1919 року Об`єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки було скріплене “Актом Злуки”. А до цього велися переговори представників республік і укладання попереднього договору про наміри.

У листопаді 1918 року делегація з ЗУНР прибула до Києва до гетьмана Скоропадського в надії отримати допомогу в боротьбі з поляками. Однак на той час місто було вже оточене військами Директорії УНР, тому представники Західно-Української Народної Республіки попрямували до Фастова на зустріч з членами Директорії.

1 грудня 1918 року Цегельський і Левицький від ЗУНР, а також Винниченко, Петлюра, Андрієвський, Швець і Макаренко від УНР на залізничній станції Фастова підписали попередній договір про намір об’єднання двох держав.

22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві відбулося урочисте віче, на якому і був проголошений “Акт Злуки”.

Уже в 1920 році (після приходу до влади більшовиків) Симон Петлюра від імені УНР підписав “Варшавський договір” – уклав договір з Польщею про спільні дії проти радянських військ. Відповідно до досягнутої угоди, уряд Петлюри зобов’язувалося в обмін на визнання надавати допомогу полякам у боротьбі з більшовиками. УНР погодилася на встановлення кордону між Польщею та Україною по річці Збруч, тим самим віддавши частину західних території Польщі.

День Соборності України став офіційним державним святом тільки в 1999 році. Тоді указ підписав президент Леонід Кучма.

22 січня є традиція – у багатьох українських містах люди об’єднуються в живі ланцюги.

Як повідомлялося раніше, День Соборності в Україні відзначиться приходом атмосферного фронту з районів Скандинавії і Балтії. Завтра в багатьох областях очікуються опади – дощ з мокрим снігом.

Джерело: Народна Правда
загрузка...