Кремінь вважає, що українська мова може в майбутньому стати офіційною в ЄС

Кремінь вважає, що українська мова може в майбутньому стати офіційною в ЄС
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Якщо Україна отримає асоційоване членство в Європейській федерації національних мовних інститутів то це може привести до застосування української мови як обов’язкової в країнах ЄС.

Loading...

Таку думку озвучив мовний омбудсмен Тарас Кремінь на своїй сторінці в Facebook.

Чиновник розповів, що обговорював це питання під час засідання президії Національної академії наук України, яке відбулося напередодні.

“Мовна інтеграція України в сім’ї офіційних мов ЄС суттєво посилить наші позиції на міжнародній арені. Погодьтеся, що українську мову, якою спілкуються десятки мільйонів громадян по всьому світу, чути скрізь. Прийшов той час, коли ми можемо сприяти тому, щоб українська стала офіційною мовою спільноти. Переконаний, що в тісній співпраці з Національною академією наук України наш голос буде вирішальним і на майданчику Європейської федерації національних мовних інститутів”, – сказав Кремінь.

Він акцентував увагу на необхідності консолідації зусиль провідних наукових мовних інститутів України для отримання Україною асоційованого членства в Європейській федерації національних мовних інститутів як складової євроінтеграційних процесів держави.

Як ми вже розповідали раніше, в Україні з 16 січня набуває чинності нормативний акт, згідно з яким сфера обслуговування повністю переходить на українську мову.

Так, за перші кілька днів дії закону вже були зафіксовані кілька сотень скарг.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...