Росія відпустить Донбас тільки за однієї умови: в ТКГ зробили заяву

Росія відпустить Донбас тільки за однієї умови: в ТКГ зробили заяву
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Президент Росії Володимир Путін не готовий закінчити війну на Донбасі . Ситуація може змінитися лише в разі зміни політичної обстановки в РФ.

Таку заяву в коментарі РБК-Україна зробив глава парламентського комітету з питань зовнішньої політики Олександр Мережко.

Loading...

Він вважає, що окупований Донбас – важка ноша для Росії:

“Для неї було б вигідно прийти до якогось раціонального вирішення і все-таки реалізувати мінські угоди. Але поки, очевидно з політичних міркувань, Росія до цього не готова. Не готовий президент Росії, він не хоче, я не бачу з його боку дійсно проявів доброї волі “.

При цьому, якщо політична ситуація в самій Росії зміниться, Мережко не виключає, що зміниться і доля Донбасу:

“Поки президентом є Путін, цю проблему вирішити буде складно. Він вже асоціює себе з певною політикою по відношенню до Донбасу і Криму. Окупований Донбас він використовує в якості важеля тиску на Україну, чи погодиться він його випустити з рук – це велике питання”.

Напередодні глава ОБСЄ Анн Лінде застерегла Україну від силового повернення окупованого Донбасу за прикладом Нагірного Карабаху. Але в той же час, на її думку, Києву не варто забувати про свої непідконтрольні території.

Бойовики мають намір провести на окупованому Донбасі новий «референдум» про статус територій. Також представники місцевої «влади» стверджують, що нібито запропонували членам Ради безпеки ООН задіяти міжнародні визнані механізми.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...