Вакциною від COVID-19 “Спутник V” не готові робити щеплення навіть росіяни

Вакциною від COVID-19 “Спутник V” не готові робити щеплення навіть росіяни
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Коронавірус/Новини

Російською вакциною від COVID-19 “Спутник V” не готові робити щеплення навіть самі росіяни через можливі побічні ефекти і навіть летальні випадки.

Loading...

Так, згідно з даними соціологічного опитування “Левада-центру”, 58% росіян не готові зробити щеплення “Спутником V” навіть безкоштовно. Більшість з них боїться побічних ефектів і того, що клінічні випробування вакцини ще не завершені.

“І це не дивлячись на те, що Росія входить до числа країн, за якими пандемія коронавірусу завдала найсильнішого удару. За даними російського оперштабу з моніторингу ситуації з коронавірусом, всього COVID-19 захворіли 2,7 млн. чоловік і більше 47 тис. росіян померли від нього”, – відзначають експерти.

На їхню думку, ці побоювання не безпідставні. “Супутник V” і до сьогодні не сертифікований Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) або Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

В цілому в ОБСЄ вважають, що російська вакцина фактично не демонструє дієвої результативності, оскільки після щеплення фіксувалися неодноразові випадки подальшого захворювання пацієнтів на COVID-19, у тому числі на важку форму.

Як ми вже розповідали раніше, Україна повинна отримати 8 млн доз вакцин від COVID-19 в рамках міжнародної програми COVAX вже в першому півріччі 2021 року. Це будуть вакцини виробництва компаній AstraZeneca, Novavax, Pfizer і Moderna.

Також нагадуємо, у світі поки не зареєстровано жодного летального результату після застосування вакцин проти коронавірусу SARS-CoV-2.

Джерело: Народна Правда