Свято 23 січня: яке сьогодні свято, прикмети та що не можна робити

Іменини сьогодні святкують: Анатолій, Григорій, Зіновій, Макар, Павло, Петро

Свято 23 січня: яке сьогодні свято, прикмети та що не можна робити
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

23 січня за православним календарем День пам’яті святителя Григорія, єпископа Ніського, а по народному Григорій-літовказівник.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

День пам’яті святителя Григорія, єпископа Ніського

Святитель Григорій, єпископ Ніський, був молодшим братом святителя Василія Великого. Григорій був народжений і вихований в самий розпал аріанських суперечок. Отримав прекрасну освіту і деякий час був наставником красномовства. У 372 році був рукопокладений святим Василем Великим на єпископа міста Ніси в Каппадокії.

Святитель Григорій Ніський був захисником Православних догматів і ревним вчителем своєї пастви, а також милостивим батьком для своєї пастви, їх заступником  перед суддями. Святитель Григорій відзначався великодушністю, терпінням і миролюбністю.

Григорій-літовказівник

Свято отримало свою назву на честь святителя Григорія Богослова. Він жив у 4 столітті в Каппадокії і вважається одним з Отців церкви. Наші пращури у цей день передбачали погоду на літо. Якщо на стоги опуститься іній, то літні місяці будуть сирими. Вітер з півдня віщував численні грози.

Крім того, 23 січня, у світі відзначається День почерку (День ручного письма), який був заснований з метою нагадати всім нам про унікальність ручного письма, про необхідність практикуватися в ньому, про неповторність почерку кожної людини.

Прикмети на 23 січня

  • Якщо на Григорія багато снігу – буде багато хліба
  • Перша крапля в день Григорія обіцяє тепле літо
  • Якщо в цей день сонячно і сухо – літо теж буде посушливим і спекотним
  • На деревах видно іній – літо буде прохолодним і непогожим
  • Якщо в цей день дме вітер з півдня, то в червні будуть часто йти грози і дощі
  • Ясна погода віщує сухе і спекотне літо

Нагадаємо, 22 січня відзначали День соборності України – це державне свято, присвячений проголошенню Акту злуки Української народної республіки і Західно-Української народної республіки.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...