Pfizer і BioNTech погодилися поставити власну вакцину Україні – Reuters

Pfizer і BioNTech погодилися поставити власну вакцину Україні – Reuters
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Американська компанія Pfizer і німецька BioNTech погодилися поставляти свою вакцину від коронавірусу для країн з низьким доходом – за механізмом COVAX (Глобальний фонд доступу до вакцин проти COVID-19), в рамках якого варто чекати на виділення препарату і Україні.

Про це повідомляє Reuters. Очікується, що про операцію офіційно буде оголошено 22 січня.

При цьому за даними джерел видання, надані партії вакцини, можливо, будуть відносно невеликими. Причина обмеженого обсягу полягає нібито в тому, що дози в основному призначаються для медичних працівників в країнах, які обслуговує COVAX.

BioNTech відмовилася від коментарів, а Pfizer не відповіла на запити журналістів. Представники ВООЗ і альянсу вакцин GAVI, який є одним з керівників COVAX, також відмовилися розповідати подробиці угоди.

“Раніше Україна заявила, що на першу поставку вакцини COVID-19 за схемою COVAX можна чекати в першій половині лютого – з 210 000 доз вакцин Moderna, Pfizer або AstraZeneca”, – йдеться в матеріалі.

Як ми повідомляли, переважна більшість українців (52%) не робитимуть щеплення від коронавірусу, навіть якщо вона буде безкоштовною.

Як повідомлялося раніше, російською вакциною від COVID-19 «Спутник V» не готові робити щеплення навіть самі росіяни через можливі побічні ефекти і навіть летальних випадків.

Джерело: Народна Правда