Пожежа в Харкові: Зеленський оголосив всеукраїнську жалобу

Пожежа в Харкові: Зеленський оголосив всеукраїнську жалобу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

23 січня в Україні буде оголошено днем жалоби у зв’язку з загибеллю 15 осіб у будинку для  людей похилого віку в Харкові.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський, який знаходиться зараз на місці трагедії.

“Я підпишу указ: завтра буде день жалоби на державному рівні”, – заявив президент.

Нагадаємо, назва закладу, який згорі, “Золотий час”. Про це повідомив Офіс генпрокурора в Telegram. За інформацією “Суспільного” , директор Харківського обласного департаменту соцзахисту населення Юрій Шпарага заявив, що даний геріатричний пансіонат працював нелегально:

“Такої установи, щоб за цією адресою було зареєстровано, в жодному реєстрі Харківської області не існує. Ми не розуміємо, що це. Немає такого закладу взагалі: ані приватного, ані державного, ані комунального”.

Власником нелегального закладу, за даними ЗМІ, був Акопян Славік Цолаковіч. У нього також є і інші нелегальні будинки для престарілих людей.

Раніше генеральний прокурор України Ірина Венедиктова повідомила , що правоохоронці затримали вже чотирьох осіб у справі про пожежу. Так, затримана дружина орендаря будівлі, яка фактично керувала закладом. Жінка є директором приватного підприємства. Їй інкримінують причетність до організації нелегального приватного будинку престарілих. До цього були затримані троє причетних – власник домоволодіння, орендар будинку і адміністратор пансіонату.

Генпрокурор додала, що чоловік і жінка, які організували будинок престарілих в Харкові, оцінювали послуги перебування в пансіонаті «Золотий час» в середньому в 15 тисяч гривень. При цьому на території поруч з пансіонатом працював офіційно оформлений так званий «реабілітаційний центр» для алко та наркозалежних.

Як ми вже розповідали, згідно з попередніми даними, загоряння сталося через необережне поводження з електронагрівальними приладами.

Власника та завідувача будинку престарілих, який згорів в Харкові доставили в поліцейську дільницю.

 

 

Джерело: Народна Правда