Щеплення від коронавірусу може бути небезпечним: відомий інфекціоніст зробила заяву

Щеплення від коронавірусу може бути небезпечним: відомий інфекціоніст зробила заяву
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Вакцинувати від коронавірусу всіх не можна. Для людей, які вже перехворіли на COVID-19 і чий організм виробив високий рівень антитіл, щеплення може бути небезпечним.

Таку думку в ефірі “Україна 24” висловила позаштатний спеціаліст МОЗ Ольга Голубовська.

Loading...

“Я категоричний противник вакцинації імунних людей. Якщо у людини після хвороби утворився хороший високий рівень антитіл, я категорично проти. Тому що на сьогоднішній день у нас дуже мало даних про безпеку, в тому числі для конкретної людини”, – сказала Голубовська.

Для людей, у яких виробилася велика кількість антитіл, щеплення може стати причиною проблем зі здоров’ям.

“Зате у нас є історичний досвід вакцинації від першої коронавірусної інфекції, починаючи з лабораторних умов і закінчуючи людьми. Там були серйозні проблеми. І ми знаємо, коронавіруси володіють таким явищем, як антитілозалежне посилення імунної відповіді. Тому тут треба бути дуже обережним”, – заявила Голубовська.

Антитілозалежне посилення інфекції – це явище, при якому зв’язування вірусу з антитілами викликає його проникнення в імунні клітини організму і вірусну реплікацію.

Як повідомлялося раніше, американська компанія Pfizer і німецька BioNTech погодилися поставляти свою вакцину від коронавируса для країн з низьким доходом – за механізмом COVAX (Глобальний фонд доступу до вакцин проти COVID-19), в рамках якого варто чекати виділення препарату і Україні.

Нагадаємо, переважна більшість українців (52%) не робитиме щеплення від коронавірусу, навіть якщо вона буде безкоштовною.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...