В Україні рекордно впало тестування на COVID-19: озвучені причини

В Україні рекордно впало тестування на COVID-19: озвучені причини
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

В Україні в порівнянні з серединою грудня минулого року щотижнева кількість проведених ПЛР-тестів скоротилася на 36%. Це не дозволяє бачити масштаби епідемії.

Про те, чому українці перестали тестуватися на COVID-19, говориться в матеріалі “Сегодня”.

Відзначимо, щоб зрозуміти, чи достатньо країна тестує, потрібно подивитися, скільки проводять тестів для виявлення одного інфікованого. Всесвітня організація охорони здоров’я запропонувала відсоток позитивних результатів нижче 10% – в якості загального критерію адекватного тестування. Країни, які проводять мало тестів, щоб виявити одного хворого, навряд чи проводять тестування досить широко. У деяких країнах, таких як Австралія і Південна Корея, показник позитивних результатів становить менше 1% – вони проводять сотні або навіть тисячі тестів для кожного виявленого випадку. А ось такі країни, як Мексика і Україна, проводять тільки декілька тестів – п’ять або менше – для кожного підтвердженого випадку. Це означає, що тестуються явно хворі люди з вираженими симптомами. Це не дозволяє бачити масштаби епідемії.

Чому українці не тестуються

Уже не бояться захворіти

Люди з легкими симптомами не йдуть до лікаря, каже Тетяна Лутай, заввідділом епіднагляду в Житомирському обласному лабораторному центрі.

Мобільні бригади перестають фінансуватися

Раніше працювали мобільні бригади, які приїжджали додому до пацієнта і забирали мазки, але вони перестають фінансуватися, каже Тетяна Лутай. Тепер хворий повинен піти до лікаря сам або викликати “швидку”. Можливо, це теж вплинуло і люди з симптомами просто не тестуються на дому і до лікаря теж не йдуть.

Кількість хворих могла зменшуватися

Лутай не виключає, що карантин міг дати свій ефект: “Можливо, карантинні заходи не в повній мірі дотримуються і контролюються, але це один з кращих способів знизити епідемію”.

Негативний досвід здачі тесту

З вересня лабораторії почали перезавантажуватися. У лабораторії приходило більше зразків, ніж вони здатні обробити. Результатів доводилося чекати від трьох днів до майже двох тижнів. Це все відклалося в пам’яті – ніхто не хоче стільки чекати на самоізоляції стільки часу. Також спочатку був незрозумілий алгоритм складання тесту безкоштовно і українці йшли в приватні лабораторії, де вартість тесту починається від 900 грн.

Українці менше їздять за кордон

Значна частина тестів проводяться для поїздки за кордон. У грудні багато громадян їхали на Новий рік за кордон. Свята закінчилися і виїжджати за кордон стали менше, тому і кількість тестів скоротилося, припускає Олександр Хмелевський, кандидат економічних наук.

Як повідомлялося раніше, по всій видимості, українці ще довго не зможуть вільно відвідувати Європу. 25 січня Європейська комісія запропонує нові заходи в спробі скоординувати обмеження на поїздки, щоб запобігти поширенню COVID-19.

Також повідомлялося, що американська компанія Pfizer і німецька BioNTech погодилися поставляти свою вакцину від коронавірусу для країн з низьким доходом – за механізмом COVAX (Глобальний фонд доступу до вакцин проти COVID-19), в рамках якого варто чекати виділення препарату і Україні.

Джерело: Народна Правда