Зниження цін на газ поставило під загрозу отримання траншу від МВФ

Зниження цін на газ поставило під загрозу отримання траншу від МВФ
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

Зниження цін на газ і введення регульованого тарифу до кінця опалювального сезону в Україні може привести до проблем з отриманням чергового траншу від МВФ.

Loading...

Подробиці повідомляє видання Lb.ua.

Експерти технічної місії Фонду, які працюють в Україні до 25 січня, передадуть менеджменту оновлену інформацію щодо тарифів, і після розгляду документів, буде вирішена доля траншу.

“В Україні не тільки не вирішили проблеми, які виникли у другій половині 2020 року і загальмували перегляд програми, а й додали нових. Перш за все мова про введення регулювання ціни газу. МВФ вважає, що це “крок назад” у виконанні раніше взятих зобов’язань і переконати в зворотному експертів фонду не вдалося”, – вважають експерти.

Очікується, що тема ціни газу буде відображена в новій редакції меморандуму.

Швидше за все, попередньою умовою стане повернення колишньої системи ціноутворення, тобто скасування регулювання ціни, яка повинна відбутися з квітня.

Як ми вже розповідали раніше, ціни на газ неминуче впадуть через потепління в північноазіатському регіоні, проте вже до нового опалювального сезону ціни можуть піднятися до 200 доларів і вище за тисячу кубометрів.

Також нагадуємо, Кабмін знизив тарифи на газ. Середня платіжка буде меншою на 500 гривень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...