День студента в Україні: історія та традиції свята

День студента відзначається також і 25 січня

День студента в Україні: історія та традиції свята
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

25 січня українські студенти відзначатимуть своє свято – Міжнародний день студента.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише “Страна“.

17 листопада – Міжнародний день студента 

Міжнародний День студента бере свій початок з окупованої гітлерівськими нацистами Чехословаччини. У 1939 році в Празі розігнали антинацистську демонстрацію, на яку вийшли студенти і викладачі вишів.  При цьому пострілом в живіт було убито 24-річного студента-медика Яна Оплетала, який і став символом боротьби за свободу. Його поховання переросло в антигітлерівську маніфестацію, десятки незгодних з політикою окупантів були заарештовані.

Окупанти продовжили розправу над бунтівниками і 17 листопада оточили гуртожиток. Вони схопили понад тисячу студентів і відправили їх до концтабору Заксенхаузен, дев’ятьох активістів розстріляли. Всі вузи Чехословаччини закрили.

У 1941 році в Лондоні учасники конференції студентів вирішили проголосити 17 листопада Міжнародним днем ​​студентів. У Чехії цю дату також відзначають як День боротьби за свободу.

День студента 25 січня

За давньою традицією ще одне студентське свято припадає на 25 січня  – Тетянин день. Якщо першу дату відзначають до початку сесії, то другу – після неї. Останнім часом не всі українські студенти відзначають другу дату, оскільки вона пов’язана з Російською імперією, куди в 18 столітті входила Україна. 25 січня 1775 року було закладено Московський університет.

Студентські традиції  

Серед  українських студентів побутують незвичайні традиції, які пов’язані з навчанням. Наприклад, студенти “Києво-Могилянської академії”  на День академії миють пам’ятник Григорію Сковороді на Контрактовій площі і вірять в те, що кожен учасник церемонії успішно здасть сесію.

А у Львівському національному університеті ім. І. Франка щороку на День університету пам’ятник письменника перед вузом одягають в мантію, яку спеціально шиють до цієї нагоди.

На День студента 17 листопада в багатьох українських вузах проводять флешмоби, квести, концерти.

 

Джерело: Народна Правда