G7 представила дорожню карту реформ в Україні: подробиці

G7 представила дорожню карту реформ в Україні: подробиці
Автор Марія Петренко в Новини/Політична правда

Посли країн “Великої сімки” (G7) презентували дорожню карту судової та антикорупційної реформи в Україні.

Відповідна заява з’явилася в Twitter-акаунті групі підтримки послів країн G7.

Loading...

У повідомленні зазначено, що в кінці минулого року Україна попросила ради щодо кроків для зміцнення антикорупційних інституцій і реформування судової влади. Українська сторона направляла прохання у зв’язку з конституційною кризою.

“Ми з радістю надали ці поради українським партнерам, а зараз ділимося ними з широкою громадськістю. G7 давно підтримує реформи України в цих сферах практично, матеріально і політично і залишається відданою подальшій підтримці України в їх реалізації”, – відзначили посли G7.

У цій дорожній карті України рекомендують тимчасово збільшити кворум для прийняття рішень КСУ, відкласти процедуру добору суддів Конституційного суду до введення нових правил, забезпечити суттєву роль міжнародних експертів при перевірці кандидатів, а також посилити етичні вимоги до суддів КСУ.

Також, до лютого 2021 року пропонується розробити і прийняти комплексний документ, який відповідає міжнародним і європейським стандартам

Крім того, необхідно врегулювати проблему з Верховним судом, об’єднавши його з реформованою структурою. І переглянути його структуру для об’єднання чотирьох окремих касаційних судів і Палати в єдиний Верховний суд зі спеціалізованими палатами.

G7 пропонує зміцнити підзвітність суддів шляхом посилення дисциплінарної відповідальності, прийняття чітких правил, стандартів і процедур розслідування і розгляду скарг на їх поведінку.

Як ми вже розповідали раніше,Україна ініціювала оскарження повноважень російської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Також стало відомо, Росія як і раніше може зважитися на військове вторгнення в Україну, в тому числі з боку окупованого Криму.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...