Протести на підтримку Навального: в Росії затримали понад 3000 осіб

Протести на підтримку Навального: в Росії затримали понад 3000 осіб Фото: "Sergey Ponomarev"
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

23 січня по всій Росії пройшли мітинги «Свободу Навальному!» . Російські ЗМІ повідомляють, що таких масових акцій в країні не було дуже давно (проходили вони без узгодження з владою), а таких масових затримань – ніколи. У поліцію забрали понад 3 тисяч осіб.

Як пише ” ОВД-Инфо “, в ході акцій на підтримку Олексія Навального затримали всього 3 352 осіб. Так, в Москві затримано 1 331 осіб, в Санкт-Петербурзі – 501, в Новосибірську – 97, Воронежі – 92, в місті Казань – 91, в Нижньому Новгороді – 90.

Більшості затриманих закидають адміністративні статті про порушення правил участі в акції (першому або повторному) і про створення перешкод міській інфраструктурі. Координатор «Правозахисту Листівки» Олексій Прянишников повідомив, що більшу частину затриманих вже відпустили.

До слова, це відео викликало великий резонанс в суспільстві, і вже наступного дня, 24 січня, в інтернеті поширили інше відео, на якому поліцейський, який ударив жінку ногою в живіт, вибачається перед нею: «Вибачте, мене за п’ять хвилин до цього залили газом, у мене запітніло забрало, я не бачив, що відбувається». Правда на відео чітко видно, що коли він бив потерпілу, забрало шолома було піднято.

Відзначимо, відбулося все на площі Повстання, жінка намагалася заговорити з поліцейськими, але отримала удар в живіт. Удар був такої сили, що вона відлетіла на асфальт і вдарилася головою.

Міністри закордонних справ країн ЄС 25 січня обговорять подальші кроки з реагування на масові затримання в РФ учасників акцій на підтримку Олексія Навального.

Парламент ЄС вимагає припинити будівництво «Північного потоку-2» після того, як в Росії заарештували опозиціонера Олексія Навального.

Як відомо, опозиціонера Олексія Навального заарештували на 30 діб (до 15 лютого) відразу після його повернення з Німеччини. 

Нагадаємо, суд у міру запобіжного заходу стосується справи «Ів Роше», за якою Навальний був засуджений на 3,5 роки умовно. ФСВП вимагає замінити умовний термін на реальний, стверджуючи, що Навальний не дотримувався зобов’язання умовно засудженого і ухилявся від контролю виконавчої інспекції. Засідання суду за заявою ФСВП призначено на 29 січня, до цього часу відомство просить заарештувати Навального.

Адвокат Ольга Михайлова раніше говорила, що якщо суд підтримає претензії ФСВП, Навальному призначать реальний термін в 3,5 року за вирахуванням терміну, проведеного під домашнім арештом (Навальний провів під домашнім арештом у цій справі 10 місяців).

Джерело: Народна Правда