Скільки податків заплатять українці в 2021 році

Скільки податків заплатять українці в 2021 році
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Мінімальна зарплата в Україні зросла на 1000 гривень. Як відомо, до неї прив’язаний податок на доходи фізосіб, єдиний соціальний внесок і цілий ряд місцевих податків.

Про те, скільки податків заплатять українці, йдеться в матеріалі “Сегодня”.

Нагадаємо, щомісяця українці віддають в державну казну: податок на доходи фізосіб (ПДФО) – 18% або 1080 грн від нової мінімальної зарплати, військовий збір – 1,5% або 90 грн від мінімалки, а роботодавець віддає за працівників 22% ЄСВ (мінімальний внесок – 1320 грн).

Якщо зарплата підвищується, суми податків також змінюються. Сумарно роботодавець і працівник платять з зарплати 41,5 відсотка податків.

“Збільшується розмір оподаткування для фізичних осіб-підприємців і тих, хто отримував мінімальну зарплату … Не тому що збільшилися або змінилися ставки, а тому що база нарахування цих податків змінюється”, – пояснює податковий експерт Ілля Несходовський.

Земельний податок 2021: ставки, пільги, коли платити

Тобто загальнодержавні податки, по суті, збільшилися лише для тих, хто отримує мінімальну зарплату або чиї посадові оклади прив’язані до неї.

Крім загальнодержавних, є і місцеві податки (Верховна Рада встановлює їх максимальні межі, а кінцеві ставки визначають на місцях):

Податок на нерухомість
Максимальна ставка не може бути більше, ніж 1,5% від мінімальної зарплати, тобто 90 грн за метр квадратний. Але місцеві органи влади можуть встановлювати менші ставки.

Туристичний збір
Його стягують за проживання в готелях та інших місцях тимчасового розміщення. Максимальний розмір для внутрішніх туристів – 0,5% мінзарплати за добу. Точні відсотки встановлюють місцеві ради, але максимум виходить не більше 30 грн за добу.

Збір за паркування транспорту
Його сплачують власники або орендарі землі, на якій розташовані стоянки. Але від цієї суми безпосередньо залежить вартість послуги для власників авто. Загалом, парковки можуть подорожчати.

Податок на транспорт
Цей податок сплачується тільки за “розкішні” транспортні засоби. І, власне, визначення “розкішності” залежить від розміру мінімальної зарплати. Податком обкладаються авто, ціна яких – понад 375 розмірів мінімальної доходу (зараз – 2,25 млн грн).

Аудитор Дмитро Сушко впевнений: під час кризи місцева влада не стане піднімати ставки податку на нерухомість. При цьому в Раді хочуть змінити принципи розрахунку цього податку. Зараз податком обкладається кожен “зайвий” квадратний метр – починаючи з 61-го для квартир і зі 121-го для приватних будинків. Депутати ж пропонують взяти за основу загальну вартість нерухомості і стягувати по 0,2% від неї за кожен метр. Якщо таку ідею підтримають, власники нерухомості в елітних районах будуть платити значно більше – навіть якщо мова йде про “хрущовку”.

Ще один податок, який активно обговорюють – на сільгоспземлю. Радник керівника офісу президента Тимофій Милованов каже, що є пропозиція підняти ставки на паї:

“Зараз ставка залежить від того, здаєте ви свій пай в оренду чи ні. Якщо здаєте – там 0,95% від вартості гектара по нормативно-грошову оцінку. А якщо не здаєте – від 0,3 до 1% (залежить від рішення місцевої влади). Але обговорюється пропозиція – зробити так, щоб всі платили 1-2% “.

Одночасно з цим в Україні планують скоротити загальнодержавні податки. Найближчим часом законопроект презентують депутатам Верховної Ради, каже голова профільного комітету Данило Гетманцев: “Зараз ставка ЄСВ – 22%, ПДФО – 18%, 1,5% – військовий збір. Ми пропонуємо – 30% все разом. А потім щороку знижувати на один відсоток, і так до 25% “.

Як повідомлялося раніше, державна податкова служба в автоматичному режимі анулювала борги 3 млн 656 тисяч українських платників податків на загальну суму майже 1,2 млрд гривень.

 

Джерело: Народна Правда