Тарифи в Україні будуть знижені: Кабмін озвучив новий план

Тарифи в Україні будуть знижені: Кабмін озвучив новий план
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

Тарифи на комунальні послуги в Україні будуть знижені – Кабінет міністрів підготував 8 кроків для їх зменшення. Наприклад, буде спрощено доступ до субсидій і з’явиться закон про укрупнення газзбутів.

Loading...

Відповідну заяву зробив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своїй сторінці в Facebook.

Так, Кабмін вже схвалив граничну ціну на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 гривні за кубометр, яка буде діяти завершення опалювального сезону.

“Після консультацій з урядом і народними депутатами НКРЕКУ прийняло рішення про зменшення тарифу на розподіл для 14 облгазів. Зниження буде до 30%”, – підкреслив Шмигаль.

Кабмін провів нараду з Асоціацією міст України, “Нафтогазом” і місцевими керівниками. Під час нього сторони домовилися, що тарифи на опалення і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні не зростатимуть.

Четвертим кроком є робота над річними продуктами на ринку газу.

“Такі річні продукти від газопостачальних компаній дозволять людям на цілий рік розуміти свою ціну і планувати свій бюджет. В вересні 2020 року “Нафтогаз” пропонував ціну 4,70 грн за кубометр з ПДВ на цілий рік. Аналогічні продукти від інших постачальників варто очікувати вже цієї весни”, – пояснив глава Кабміну.

Шостим кроком стало значне спрощення доступу до субсидій. Більшість громадян отримують їх відразу після заявки. Крім того, Кабмін уже напрацював рішення про компенсацію українцям, які встановили електроопалення.

“Це рішення найближчим часом буде також прийнято, і люди отримають відповідні виплати”, – запевнив Шмигаль.

Уряд також розробляє законопроект про укрупнення газзбутів, що дозволить зняти питання щодо захмарних платіжок за розподіл газу (так званої абонплати). Найближчим часом КМУ планує його прийняти і подати на розгляд до парламенту.

Крім того, зараз обговорюється введення мораторію на нарахування пені і штрафів на газ за січень і справедливий механізм формування ціни на блакитне паливо для ОСББ.

Як ми вже розповідали раніше, в Україні відновилися тарифні протести. 25 січня на акції вийшли жителі Харківської, Полтавської, Житомирської та Херсонської областей.

Також нагадаємо, в Україні до кінця опалювального сезону тарифи на гарячу воду і опалення підвищувати не будуть.

Джерело: Народна Правда