В Україні зафіксували перший випадок зараження хантавірусом

В Україні зафіксували перший випадок зараження хантавірусом
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

У Львівській області вперше зафіксовано випадок зараження смертельним хантавірусом. Заразився один з жителів Дрогобицького району.

Loading...

Подробиці повідомила головний санітарний лікар Львівської області Наталія Тімко, передає Zaxid.net.

Чоловік звернувся до лікарів зі скаргами на високу температуру, дрібні крововиливи, зменшення кількості сечі, біль у попереку, м’язах, що свідчило про ймовірну геморагічну лихоманку з нирковим синдромом.

Після цього у чоловіка відібрали аналізи для дослідження і відправили в лабораторію Києва. Аналізи підтвердили, що чоловік заразився хантавірусом.

На даний момент невідомо, яким чином хворий був інфікований, але за його словами, він бачив у своєму домогосподарстві щурів, які є переносниками цього вірусу.

“До цих пір такого захворювання у Львівській області не було”, – сказала Тимко.

Заразитися хантавірусом можна через контакти з пацюками або вдихання випарів від виділень гризунів. Хантавірус дуже рідко передається від людини до людини.

Як ми вже розповідали раніше, вчені Томського державного університету (Росія) і Наукового центру вірусології і біотехнології Вектор вперше виявили рідкісний і маловивчений хантавірус Altai, який може викликати геморагічну лихоманку.

Також, в Німеччині зафіксовано випадок зараження хантавірусом людини. Дівчина заразилася від свого домашнього  щура.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...