Податок на посилки в Україні хочуть змінити: що задумали депутати

Податок на посилки в Україні хочуть змінити: що задумали депутати
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Податки на посилки в Україні хочуть знімати тільки за міжнародні відправлення, вартість яких перевищує 150 євро (зараз 100 євро). При цьому з кожної посилки, яка буде перевищувати зазначену суму, потрібно буде заплатити 20% ПДВ і 10% мита.

Про це йдеться в законопроекті №4278, передає “Обозреватель”.

Loading...

Автори документа народні депутати від “Слуги народу” Олександр Сова, Данило Гетманцев та інші.

Видання зазначає, що податок платиться не з усієї суми посилки, а з різниці між фактичною і граничною вартістю. За старими правилами за посилку вартістю 200 євро потрібно було заплатити податок з 100 євро, а за новими – 50 євро.

“Зменшення в 2019 році ліміту на безподаткові пересилання міжнародних поштових та експрес-відправлень в Україні з-за кордону з 150 євро до 100 євро неефективно, зокрема, відповідні зміни щодо зменшення ліміту не супроводжувалися ані даними про кількість відправлень від 100 до 150 євро, які обкладаються митом та ПДВ, ані даними про прогнозований обсяг податкових надходжень”, – йдеться в документі.

Тільки 1,4% посилок – з задекларованою вартістю від 150 євро. При цьому товари зі США, країн ЄС, Китаю можна придбати на українських великих онлайн-майданчиках і інтернет-магазинах. Фактично продавці заробляють на своїй націнці, але ПДВ державі не платять.

Нагадаємо, мінімальна зарплата в Україні зросла на 1000 гривень. Як відомо, до неї прив’язаний податок на доходи фізосіб, єдиний соціальний внесок і цілий ряд місцевих податків. Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, скільки податків заплатять українці в 2021 році.

Як повідомлялося раніше, державна податкова служба в автоматичному режимі анулювала борги 3 млн 656 тисяч українських платників податків на загальну суму майже 1,2 млрд гривень.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...