Такого не було майже сто років: МВФ оцінив кризу 2020 року

Такого не було майже сто років: МВФ оцінив кризу 2020 року
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

Міжнародний валютний фонд (МВФ) оцінив падіння світової економіки в 2021 році на рівні 3,5%. Так, в порівнянні з жовтнем 2020 року року оцінка була поліпшена на 0,9 п.п.

Loading...

Відповідні дані наводить огляд МВФ World Economic Outlook за січень 2021 року.

“Не дивлячись на те, що передбачуваний обвал (-3,5%) дещо менш жахливий, ніж ми прогнозували раніше (-4,4%), через більш сильне, ніж очікувалося, зростання в другій половині минулого року, він залишається гіршим глобальним спадом мирного часу з часів Великої депресії”, – пояснила головний економіст МВФ Гіта Гопінат.

Такого не було майже сто років: МВФ оцінив кризу 2020 року

Згідно з прогнозом, у 2021 році світовий ВВП виросте на 5,5%, а в 2022 році зростання сповільниться до 4,2%.

Відновлення в 2021 році почнеться після серйозної кризи в 2020 році, яка негативного вплинула на жінок, молодь, бідних, неофіційно працевлаштованих і тих, хто працює в секторах з інтенсивним контактом.

Прогнозується, що відновлення економік різних країн буде радикально відрізнятися в залежності від доступу до медицини і ефективності політичної підтримки.

“Для того, щоб повсюдно взяти під контроль пандемію, необхідне тісне багатостороннє співробітництво. Такі зусилля включають збільшення фінансування COVAX для прискорення доступу до вакцин для всіх країн, забезпечення загального розподілу вакцин”, – вважають аналітики.

Як ми вже розповідали раніше, податки на посилки в Україні хочуть знімати тільки за міжнародні відправлення, вартість яких перевищує 150 євро (зараз 100 євро). При цьому з кожної посилки, яка буде перевищувати зазначену суму, потрібно буде заплатити 20% ПДВ і 10% мита.

Тим часом, ціни на проїзд в Україні підвищать вже в лютому. Спочатку подорожчає тариф в приміських і міжміських маршрутках, а слідом планують підняти ціну приватні столичні перевізники і, можливо, муніципальний транспорт.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...