Уже в лютому ціни на проїзд можуть підвищити до 12-20 гривень

Уже в лютому ціни на проїзд можуть підвищити до 12-20 гривень
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Ціни на проїзд в Україні підвищать вже в лютому. Спочатку подорожчає тариф в приміських і міжміських маршрутках, а слідом планують підняти ціну приватні столичні перевізники і, можливо, муніципальний транспорт.

Loading...

Про це йдеться в матеріалі “Вістей”.

Нові ціни на проїзд

У передмісті ціна підвищиться на 3-10 грн
Київські маршрутки готові до 12 грн
Метро: реальний тариф – 16-20 грн.

Перевізники заявляють, що локдауни і карантин завдали колосальних збитків громадському транспорту – пасажиропотік серйозно впав, відповідно і доходи. Очікується, що з 1 лютого проїзд в приміських маршрутках подорожчає. Директор ТОВ “Транс Груп”, яка обслуговує 10 маршрутів по Києву і передмістю, Володимир Назаренко говорить, що вартість проїзду в маршрутних таксі в Києві також може вирости до 10-12 грн:

“Вартість проїзду в приміських і столичних маршрутках може вирости як мінімум до 12 грн. У першій декаді лютого подорожчає проїзд в приміських маршрутках. А по місту ми ще думаємо, коли і на скільки, але точно підвищимо. Можливо, в лютому-березні”.

Причини він називає ті ж: збільшення мінімальної зарплати, через що зростають податкові відрахування, а також зниження пасажиропотоку.

Які збитки понесли транспортні КП Києва

Київський метрополітен за 2020 рік перевіз 279,5 млн пасажирів, що приблизно вдвічі менше від потоку 2019 року. Тоді доходи склали 6,3 млрд грн (у тому числі дотації в розмірі 1,9 млрд), а за минулий рік фінансові підсумки ще не підбили. Судячи з фінансовим планом, розміщеним на сайті КМДА, вони очікуються на рівні 3,97 млрд грн.

Пасажиропотік КП “Київпастранс” за 2020 рік склав 206,4 млн пасажирів. У 2019, для порівняння, він був в 1,5 рази більше – 303,9 млн пасажирів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що перевізники можуть підвищити ціни на проїзд в маршрутках і автобусах одразу після завершення локдауна.

У Києві та Київській області ціна проїзду в маршрутці може вирости до 12 гривень за поїздку. Це може статися вже в першому кварталі 2021 року.

У Кривому Розі місцеві жителі будуть безкоштовно їздити в громадському транспорті.

 

Джерело: Народна Правда