В Україні повертають обов’язковий техогляд: у Кабміні озвучили терміни

В Україні повертають обов’язковий техогляд: у Кабміні озвучили терміни
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Законопроект про обов’язковий техогляд для власників автотранспорту повинен бути прийнятий, оскільки є частиною вимог в імплементаційних документах з Європейським союзом.

Таку заяву зробив в інтерв’ю “РБК-Україна” міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Loading...

За його словами, прийняття цього законопроекту складе майже 20% від зобов’язань України щодо виконання Угоди про асоціацію з ЄС, які стосуються, в тому числі, екологічних норм.

Міністр також зазначив, що в непромислових містах основним фактором забруднення є транспорт.

За його словами, такий механізм працює в Європі, де за результатами технічного огляду навіть видають відео, на якому інженер-лаборант перевіряє всі показники і називає зауваження. При цьому існує відповідальність власника або користувача машини, якщо будуть виявлені якісь несправності, а він їх не усунув і через це потрапив у ДТП: 

“У деяких країнах за це навіть передбачена кримінальна відповідальність, тому що людина фактично ризикує не тільки власним життям і здоров’ям, але і інших”.

Він також повідомив, що існують пропозиції про те, щоб ввести в дію законопроект поступово, з перехідними положеннями, щоб не загострювати суспільні настрої:

“Наприклад, починати з переобладнаних автомобілів, які вперше ввозяться, вони все одно проходять сертифікацію. Особливої різниці немає – техогляд або сертифікація, якщо мова йде про термін раз в два роки, то у них ще є запас часу. Тому була логіка і алгоритм, в якій редакції пропонується його прийняти “.

Як повідомлялося раніше, в 2021 році на водіїв чекає цілий ряд новацій : нові камери автофіксації перевищення швидкості і так звані «листи щастя» для водіїв вантажівок.

Податки на посилки в Україні хочуть знімати тільки за міжнародні відправлення , вартість яких перевищує 150 євро (зараз 100 євро). При цьому з кожної посилки, яка буде перевищувати зазначену суму, потрібно буде заплатити 20% ПДВ і 10% мита.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...