Вакцинація від COVID-19 в Україні: Радуцький розкрив деталі першого етапу

Вакцинація від COVID-19 в Україні: Радуцький розкрив деталі першого етапу
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Глава комітету Верховної ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький повідомив, що в першу чергу в Україні будуть вакцинувати медиків, які працюють безпосередньо з хворими COVID-19.

Loading...

Подробиці передає РБК.

“За словами уряду і міністра охорони здоров’я, з другої половини лютого в Україні повинна початися вакцинація. У України на сьогоднішній день є контракт з компанією Sinovac на поставку 1,9 млн доз. З них перша поставка передбачає 700 тисяч доз препарату”, – зазначив нардеп .

Також відомо, що ще 210 тисяч доз очікуються за програмою COVAX від когось зі світових виробників. За словами Радуцького, це буде вакцина, що має дозвіл на екстрене використання.

“В цілому до програми COVAX потрапляє вакцина Pfizer, AstraZeneca і Moderna. Який саме з цих препаратів надійде в Україну – поки невідомо. Також в МОЗ заявляють, що на завершальному етапі переговори ще з одним зі світових виробників”, – розповів політик.

Однак за умовами їх угоди міністерство не має права розголошувати деталі контракту, поки він не буде укладений.

“У першій “хвилі” будуть вакцинувати медиків, які працюють безпосередньо з хворими COVID-19 і співробітників екстреної медичної допомоги. У другій “хвилі” – військові із зони ООС і інші категорії медиків. Далі почнуть робити щеплення літніх людей”, – сказав депутат .

Відзначається, що вакцинація препаратами, які будуть придбані за рахунок держави, “для людей буде безкоштовною”.

Як ми вже розповідали раніше, в ВООЗ не підтверджують того факту, що вакцинація знижує ризик передачі COVID-19. У зв’язку з цим, ВООЗ не рекомендує робити щеплення в першу чергу мандрівникам.

Тим часом, у Швейцарії п’ятеро літніх людей померли після вакцинації американським препаратом проти COVID-19 компанії Pfizer. На даний момент, доказів того, що щеплення стало причиною їх смерті, немає.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...