Більше половини українців опинилися за межею бідності – демограф

Більше половини українців опинилися за межею бідності – демограф
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Більше половини жителів України опинилися за межею бідності в 2020 році. Введення карантинних обмежень лише посилило зубожіння населення, і до 2021 року число бідних ще більше зросло.

Loading...

Таку заяву зробила керівник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. Птухи, академік Елла Лібанова, передає LIGA.net.

Лібанова зазначає, що згідно з офіційними даними, в першому півріччі 2020 року рівень бідності становив 51%. А на сьогоднішній день, показник став вищим оскільки через карантин багато людей втратили роботу і відповідно доходи.

“Така людина не має вищої освіти, вона працює часто неповний робочий день або неповний місяць, заробітна плата – у усякому разі, офіційна – межує з мінімальною. Взагалі бідність працюючих повинна бути винятком і стосуватися переважно осіб з низькою кваліфікацією.

В Україні ж більше 90% бідних сімей мають в своєму складі працюючих, а двоє працюючих батьків не в змозі повністю забезпечити двох дітей навіть за низькими українським стандартам споживання. Народження другої дитини створює дуже серйозний ризик зубожіння, а багатодітні сім’ї майже всі потребують. Також істотний ризик – безробіття навіть однієї людини”, – пояснила академік.

За її словами, карантинні заходи і дистанційне навчання лише посилює спадкове нерівність і низький рівень життя.

“Не кожен учень може відвідувати уроки онлайн, не кожен учитель може їх нормально провести. Крім того, зв’язок – далеко не у всіх населених пунктах в Україні є нормальний інтернет. Ще один аспект – якщо сім’я заможна, крім усього іншого, вона в змозі найняти дитині репетитора, бідні ж не можуть собі цього дозволити. І батьки дітей з малозабезпечених сімей не мають належної освіти і далеко не завжди можуть допомогти”, – резюмувала вчений.

Як ми вже розповідали раніше, війна на Донбасі, корупція і безробіття – виявилися найголовнішими проблемами, які турбують жителів України.

Тим часом, в Україні закінчуються гроші на допомогу з безробіття.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...