Пенсії в Україні впадуть у 1,5 рази: коли і через що це станеться

Пенсії в Україні впадуть у 1,5 рази: коли і через що це станеться
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Розмір пенсій в Україні до 2030 року скоротиться в 1,5 рази через зростання демографічної кризи.

Про це розповів UBR.ua глава Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв.

Loading...

За його словами, в найближче десятиліття внаслідок демографічної “ями” число найманих працівників, з чиїх зарплат йдуть відрахування ЄСВ до Пенсійного фонду першого рівня, буде зменшуватися, а число пенсіонерів – зростатиме. Це призведе до зростання навантаження на держбюджет і, як наслідок, скорочення реального розміру пенсії.

“Ніхто не може гарантувати, що пенсія першого рівня в силу демографії не буде зменшуватись. Тому що вона залежить від того, скільки працюючих громадян відраховують на пенсії, на покриття витрат пенсіонерів. А кількість пенсіонерів у нас зростає, тому пенсія першого рівня буде зменшуватися” , – прогнозує Хромаєв.

На даний момент коефіцієнт заміщення становить 30%: тобто громадянину, який отримує зарплату в $ 1 тис., при виході на пенсію держава виплачує $ 300. Однак до 2030 року цей коефіцієнт знизиться на третину, до 20%.

Впровадження ж другого рівня пенсійної системи дозволяє при таких вихідних отримувати другу пенсію в $ 200.

“Тому нам необхідно впроваджувати другий рівень для того, щоб він дав можливість додати додатковий ресурс для пенсіонерів. На пенсії люди вже з 2030 року отримувати не $ 300, а $ 200 і плюс ті $ 200, що накопичили, і всього в сукупності виходить $ 400. Зараз пенсія одна – $ 300, а буде два рази по $ 200 “, – підкреслює Хромаєв.

Кабінет міністрів розраховує ввести накопичувальний рівень пенсійного забезпечення в 2021 році. При цьому з зарплат доведеться платити додатковий внесок на спеціальний рахунок, яким можна буде скористатися після виходу на заслужений відпочинок. Але старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко попереджає , про гідних виплати мова не йде. Так, при середній зарплаті розмір накопичувальної пенсії може бути близько 400 гривень. Щоб отримувати пенсію 20 років, в ідеалі відкладати потрібно в два рази довше. Тоді можна було б розраховувати на виплату в розмірі 800 гривень.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...