Синоптики прогнозують аномальний лютий

Лютий розпочнеться з "погодних гойдалок"

Синоптики прогнозують аномальний лютий
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Погода в лютому 2021 року готує чимало сюрпризів – середня місячна температура в Україні очікується на рівні 0-3 градусів морозу, в південній частині, на Закарпатті та Прикарпатті – 0-3 градусів тепла, що на 1,5-2,0 градусів вище середніх багаторічних значень.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні синоптиків Укргідрометцентру.

У лютому місячна кількість опадів очікується на рівні 22-70 мм, в горах Криму до 108 мм, що в західних областях в межах середніх багаторічних значень, на решті території – менше середніх багаторічних значень.

Loading...

Як відзначають в Укргідрометцентрі, в лютому середня місячна температура повітря становить 0-5 градусів морозу, в Карпатах, на сході і північному сході 6-7 градусів морозу, в Криму від 1 ° морозу до 4 градусів тепла.

За даними синоптиків, в лютому абсолютний мінімум температури повітря становить 27-39 градусів морозу, на півдні країни та Закарпатті 23-34 градусів морозу, абсолютний максимум – 12-20 градусів тепла, в південній частині, Вінницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій областях місцями 21-24 градусів, на високогір’ї Карпат 8-10 градусів тепла.

“У лютому ймовірні сильний вітер, хуртовини, в східних областях і Приазов’ї – ожеледь”, – нагадали в Укргідрометцентрі.

Нагадаємо, нещодавно метеоролог розповіла, якими темпами в Україні змінюється клімат . За її словами нинішня зима виявилася незвично теплою . Середня добова температура грудня в країні перевищувала 10 градусів тепла. У січні незначні морози були зафіксовані тільки вночі. Днем переважно від 0 до 5 ° C.

Раніше директор Київського еколого-культурного центру, еколог Володимир Борейко заявляв, що в Україні відбувається зміна меж всієї зими. Поступово березень і початок квітня стають «зимовими місяцями».

Глава Національної екологічної ради України Олександр Чистяков пояснював, що відсутність снігу може не тільки негативно вплинути на майбутній урожай, але і вдарити по всьому харчовому ланцюжку.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...