У Польщі вводять майже повну заборону абортів, незважаючи на масові протести

У Польщі вводять майже повну заборону абортів, незважаючи на масові протести
Автор Марія Петренко в Закордонна правда/Новини

У Польщі, незважаючи на тривалі протести, вводять майже повну заборону абортів. Постанова Конституційного суду вже опублікована, і вона вступає в силу 27 січня.

Loading...

Відповідну інформацію оприлюднив уряд Польщі, повідомляє TVN24. Рішення суду було опубліковано 27 січня в «Віснику законів», після чого воно набуде чинності.

Нагадаємо, в жовтні 2020 року Конституційний суд Польщі виніс постанову, в якому постановив, що переривання вагітності через дефекти плода є незаконним.

Відзначимо, майже 98% абортів в Польщі відбуваються саме з цієї причини.

Згідно з постановою, аборти будуть дозволені лише у разі зґвалтування і інцесту, а також якщо життя або здоров’я матері під загрозою.

Своїм рішенням суд фактично підтримав консервативну партію країни. Правляча коаліція хотіла прийняти закон, що забороняє аборти через норму, яку розглядав КС. Розгляд законопроекту переносили через протести.

Як ми вже розповідали раніше, в листопаді минулого року після масових протестів уряд Польщі відклало введення заборони на аборти за медичними показаннями. Протестуючим і опозиції запропонували переговори в парламенті, щоб спільно знайти кращий вихід із ситуації.

А українська активістка жіночого руху Femen повністю оголилася біля будівлі Генерального консульства Польщі, протестуючи проти практично повної заборони абортів в цій європейській країні.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...