Українським заробітчанам видадуть по 150 тисяч гривень на розвиток бізнесу: що задумав Кабмін

Українським заробітчанам видадуть по 150 тисяч гривень на розвиток бізнесу: що задумав Кабмін
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

В Україні заробітчани, які повернуться на батьківщину, зможуть отримати гранти в розмірі 150 тис. грн на відкриття власного бізнесу.

Loading...

Таку пропозицію озвучив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну.

“Кожен може отримати до 150 тис. грн, щоб відкрити власну справу. Важливою умовою є те, що людина повинна вкласти власні кошти в розмірі не менше, ніж надає держава. Державна підтримка буде стимулювати людей залишатися і почати розвивати бізнес в Україні, створювати нові робочі місця і розвивати місцеві громади”, – пояснив прем’єр.

Кабмін на засіданні затвердив проект закону, а остаточне рішення, чи отримають гроші заробітчани, буде приймати Верховна Рада.

Гроші на розвиток бізнесу може отримати:

  • українець, який не менше року працював за кордоном;
  • готовий відкрити власний бізнес і витратити на нього не менше ніж отримає від держави;
  • має 10 років стажу.

Якщо робочого стажу не вистачає, то безкоштовний грант отримати не можна. Замість цього держава дасть безпроцентний кредит на п’ять років.

Також, учасники програми зможуть отримати безкоштовні консультації з питань організації підприємницької діяльності та пройти профільний навчальний курс зі створення бізнес-плану.

Як ми вже розповідали раніше, Польща вичерпує потенціал трудових мігрантів з України – наші заробітчани «поглядають» на інші європейські країни, ставлячи під загрозу польську економіку.

У той же час, глава МВС Естонії Март Хельме виступив проти масової трудової міграції українців в Естонію.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...