В Україні хочуть дозволити подвійне громадянство, але за паспорт РФ каратимуть

В Україні хочуть дозволити подвійне громадянство, але за паспорт РФ каратимуть
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який, можливо, дозволить українцям мати подвійне громадянство .

Як говориться в матеріалі “Страны”, народні депутати України за допомогою законопроекту № 4640 пропонують внести зміни до деяких законів країни, згідно з якими українці зможуть мати подвійне громадянство – отримати підданство іноземної держави, але при цьому зберегти українське.

Loading...

Також автори законопроекту пропонують ввести декларування про наявність або відсутність іноземного громадянства і вести облік українців, які мають підданство інших держав. При цьому за порушення вимог щодо декларування пропонується ввести адміністративну і кримінальну відповідальність.

У той же час законопроект пропонує ввести подачу декларації про відсутність іноземного громадянства для тих осіб, які претендують на обрання на виборні посади або на державну службу, на службу в органи місцевого самоврядування, проходження служби в правоохоронних органах.

Також вводиться поняття “держава-агресор” (Росія) – осіб, які мають громадянство цієї країни, пропонують позбавити можливості реалізації виборчих прав:

“Зокрема, в разі наявності у громадян України громадянства (підданства) держави, визнаного агресором по відношенню до України, передбачена заборона зазначеним громадянам у реалізації їх виборчих прав. Така заборона діє до моменту скасування у певної держави статусу агресора або припинення цими громадянами громадянства (підданства) такої держави”.

Як повідомлялося раніше, в 2020 році 409 549 українців отримали російське громадянство – на 110 127 осіб більше, ніж у 2019 і майже в 5 разів більше, ніж в 2018.

Паспорти Російської Федерації на окупованій території Донецької та Луганської областей примусово отримали близько 300 тисяч громадян України, а в Криму йдеться про 2 мільйони.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...