Мовний скандал: у Дніпрі учитель однієї зі шкіл називає дітей “ворогами народу”

Мовний скандал: у Дніпрі учитель однієї зі шкіл називає дітей “ворогами народу”
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

У Дніпрі розгорівся мовний  скандал в школі №137. Вчителька молодших класів назвала дітей з російськомовних сімей ворогами народу.

Подробиці скандалу описує “РБК-Україна”.

Loading...

За словами батьків, вчителька малюкам розповідає про Сталіна і докладно розповідає моменти історії, які дітей лякають.

“Нещодавно дали нам нового вчителя, а він вчить дітей, що російська мова – мова ворогів, росіяни – вороги, понаїхали, колонізували Україну, хто не говорить українською – “ворог держави”, і підтримує ворогів, що в Криму – вороги, що росіяни вбивають українців. Це все розповідають дітям 7-8 років (другий клас), в своєму віці вони вже стільки жахів про Сталіна знають – завдяки цьому вчителеві “, – повідомляють батьки.

Вони ініціювали зустріч з педагогом, щоб обговорити ситуацію, але вона продовжує жорстко відстоювати свою позицію.

“Імперія розпалася, московська мова втратив статус державної. Якщо хтось через це  страждає, я втішати Не буду …. Немає терміна “російськомовні” і україномовні. Є українці і є росіяни. Є наслідки колонізації. Є діалектичний атлас, який однозначно підтверджує, що єдиною мовою на території України була і є споконвіку українська мова”, – написала вона в батьківській групі в Viber.

Останньою краплею стало те, що педагог замість уроку про державний прапор провела дітям урок патріотичного виховання на тему війни. Батьки наполягають на тому, що маленьким дітям такі методи подачі інформації не підходять і нагадують, що в школі багато дітей-переселенців, які і так з труднощами вливаються в україномовне середовище.

Керівництво школи відповідає батькам, що в діях вчительки немає ніякого криміналу і відмовилися її замінити. Вони пояснили, що Вікторія Жданова – досвідчений педагог, вона на уроках дотримується державної політики і нічого не порушує. Однак її попросили більше не коментувати в месенджерах політичні погляди батьків.

“Що учитель каже неправильно? Хто буде заперечувати, що у нас сьомий рік йде війна? На сході досі стріляють і гинуть герої. Те, що викладач прищеплює любов до української мови, я вважаю, це плюс”, – заявила директор школи Ірина Гайдар в коментарі для 49000.сom .

Також є інформація, що педагог загрожувала однієї з мам, яка працює у військовій частині, що вона піде зі скаргами до її керівництва.

“Ми ніколи і ніде не виступали проти української мови. І виявилися в патовій ситуації, тепер дитина вимагає говорити з ним українською мовою, інакше – ми вороги”, – пояснила одна з мам.

Батьки написали звернення в департамент гуманітарної політики міськради Дніпра і пояснили, що методи подачі інформації маленьким дітям занадто жорстокий.

“Ми дуже стурбовані тим, що на уроках класний керівник дуже багато часу приділяє політичному вихованню замість того, щоб йти по реальній програмі НУШ. Вона вчить, що російська мова – це мова ворогів, розмовляти російською – підтримувати вбивць українців, що в Україні існує тільки одна українська мова, і лише одна титульна українська нація. Багато ще чого розповідали інші діти, наприклад, що в Криму – вороги, в Росії – вороги, що росіяни вбивають українців”, – сказано в зверненні.

Як повідомлялося раніше, в Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова спалахнув скандал – викладача і професора Євгену Більченко викрили в тому, що вона ненавидить Україну і виступає на каналах «ДНР» і російському телебаченні. Викладача вже звільнили.

Відома українська телеведуча Сніжана Єгорова підняла у себе в Facebook скандальний мовний питання. На своїй сторінці вона опублікувала жарт на тему закону про українську мову, і поцікавилася у шанувальників, що вони думають з цього приводу.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...