Пенсії в Україні підвищать: коли, як і кому

Пенсії в Україні підвищать: коли, як і кому
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Пенсії в Україні в 2021 році проіндексують, на українців похилого віку також чекають нові доплати для окремих категорій.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” повідомила народний депутат, заступник голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.

Loading...

“Індексація пенсій обов’язкова щорічно, але тепер для планування люди будуть розуміти, що 1 березня буде індексована пенсія. У цьому році – близько 11%. Також треба вирівняти несправедливість по відношенню до людей, яким давно не піднімали пенсії. Це ті, хто отримують мінімальну пенсію. На жаль, 2200 – це ще не є мінімальною пенсією. Люди, особливо старшого віку, яким 80, отримують ще менше”, – зазначила вона.

Кравчук також додала, що народні обранці, щоб підтримати людей похилого віку, “ввели, крім індексації, ще формат доплат до пенсії”:

“Кожен пенсіонер старше 80 років з минулого року отримує плюс 500 грн. З 1 липня цього року отримуватимуть ті, кому 75-80 років – плюс 400 грн до пенсії. Ми проголосували законопроект, що став уже законом, який дозволяє одиноким людям отримати додаткові 800 грн, якщо вони проживають самі “.

Розмір пенсій в Україні до 2030 року скоротиться в 1,5 рази через зростання демографічної кризи.

Кабінет міністрів розраховує ввести накопичувальний рівень пенсійного забезпечення в 2021 році. При цьому з зарплат доведеться платити додатковий внесок на спеціальний рахунок, яким можна буде скористатися після виходу на заслужений відпочинок. Але старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко попереджає , про гідних виплати мова не йде. Так, при середній зарплаті розмір накопичувальної пенсії може бути близько 400 гривень. Щоб отримувати пенсію 20 років, в ідеалі відкладати потрібно в два рази довше. Тоді можна було б розраховувати на виплату в розмірі 800 гривень.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...