Роблять «заручником»: у Москві затриманий брат Олексія Навального

Роблять «заручником»: у Москві затриманий брат Олексія Навального
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

27 січня по Росії прокотилася хвиля обшуків, пов’язаних з протестами на підтримку Олексія Навального . Слідчі затримали юриста ФБК Любов Соболь, брата політика Олексія Навального – Олега, учасницю Pussy Riot Марію Альохіну.

Loading...

Як пише “Медуза”, всі вони проходять підозрюваними у кримінальній справі про порушення санітарно-епідеміологічних норм. Їх затримали на 48 годин і доставили в ізолятор тимчасового утримання.

При цьому на думку глави регіональних штабів Олексія Навального Леоніда Волкова, Олега Навального, якого раніше судили у справі «Ів Роше», намагаються зробити «заручником» – перед тим, як звільнити його брата з «Матроської тиші».

Як зазначив адвокат «Правозахисту Листівки» Сергій Бадамшін, за статтею про порушення санітарно-епідеміологічних норм «неможливо затримання» для тих, кого вперше притягують до кримінальної відповідальності.

Журналісти також повідомляють, що слідчі затримали помічника Олексія Навального Іллю Пахомова, який перебував у квартири політика. Пахомову закидають адміністративне правопорушення – непокора поліцейському під час зустрічі Навального в аеропорту 17 січня. Як зазначив глава юридичного відділу ФБК В’ячеслав Гімаді, на Пахомова склали адміністративний протокол «за те, що сидів в кафе аеропорту і чекав Олексія». Пахомова залишили в ОВД «Внуково» до суду, наміченого на 28 січня. Аналогічний адміністративний протокол склали на координатора штабу Навального в Єкатеринбурзі Олексія Гресько, який зараз сидить в спецприймальнику. 17 січня Гресько приїжджав у Внуково, щоб зустріти сина.

«Медіазона» повідомляє , що всього 27 січня слідчі провели як мінімум 18 обшуків. Зокрема, обшуки пройшли в квартирах Олексія і Юлії Навальних, Любові Соболь, Марії Альохіної, Анастасії Васильєвої, муніципального депутата Люсі Штейн, прес-секретаря Навального Кіри Ярмиш (її вивезли на обшук із спецприймальника), а також в квартирі головного редактора «Медіазони» Сергія Смирнова, де живе його мати. Крім того, слідчі приходили до батьків ведучої «Ехо Москви» Тетяни Фельгенгауер, але їм не відчинили двері. Обшуки пройшли і в студії Ютьюб-проекту «Навальний Live». Слідчі дії проводили приблизно з 15:50 27 січня до 3:00 28 січня – пізно вночі обшук закінчився у члена федерального ради Лібертаріанської партії Росії Ігоря Єфремова.

Нагадаємо, екс-депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов вважає , що російський опозиціонер Олексій Навальний може не вийти на свободу за президентства Володимира Путіна.

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...