В Україні з’явиться Бюро економічної безпеки: чим воно буде займатися

В Україні з’явиться Бюро економічної безпеки: чим воно буде займатися
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

В Україні з’явиться Бюро економічної безпеки, яке повинна замінити собою податкову міліцію.

Loading...

Подробиці оприлюднила прес-служба партії “Слуга народу”.

Глава комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів, що бюро буде займатися розслідуванням всіх злочинів у сфері публічних фінансів – тобто економічних, фінансових і податкових.

Раніше ці функції мала податкова міліція, і економічні підрозділи СБУ і Міністерства внутрішніх справ. Але тепер вони не будуть дублюватися.

“У разі порушення законодавства бізнес буде контактувати тільки з Бюро економічної безпеки, а не з десятками інших органів, як зараз. Ясна річ, що при таких умовах тиск на бізнес зменшиться”, – розповів нардеп.

Бюро буде аналітичним органом і буде виявляти системні злочини, працюючи з базами даних, а не оперативно-розшуковими заходами чи проведенням обшуків в офісах бізнесу.

На забезпечення нового органу в державному бюджеті на 2021 рік заклали 587 млн ​​гривень.

Як ми вже розповідали раніше, нардепи знову відмовилися призначати Юрія Вітренка міністром енергетики України – він очолює відомство на правах виконуючого обов’язки.

Тим часом, в Україні можуть повернути пільговий тариф на перші 100 кВт/год електроенергії для побутових споживачів. Відповідний проект постанови був зареєстрований у Верховній Раді 28 січня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...