Україна хоче викупити “зайву” вакцину від COVID-19 у Євросоюзу

Україна хоче викупити “зайву” вакцину від COVID-19 у Євросоюзу
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Український уряд готовий викупити надлишкові обсяги вакцини від COVID -19 у країн Європейського союзу.

Loading...

Таку заяву зробив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час онлайн-дискусії “Збільшення допомоги ЄС країнам Східного партнерства в боротьбі з COVID-19”.

“Ми готові викупити надлишки вакцин у держав-членів ЄС для того, щоб якомога швидше захистити наших громадян. У зв’язку з цим я хотів би звернутися до вас, панове депутати, по можливості проінформувати країни, що механізм вже практично створено і нам потрібні тільки політичні рішення країн”, – заявив міністр.

На сьогоднішній день, Україна вже веде переговори з більш ніж 7 компаніями-виробниками вакцин.

“Ми ведемо переговори з основними виробниками вакцин, які завершили або знаходяться на стадії завершення третьої фази клінічних досліджень. З деякими вже підписано угоду про нерозголошення і ведеться узгодження потенційних контрактів. Ми на завершальній стадії підписання документів … Ми ведемо переговори з усіма без винятку виробниками вакцин. На сьогодні – це більше семи виробників”, – резюмував чиновник.

Як ми вже розповідали раніше, Україна змінила список країн «червоної» зони через пандемію коронавірусу. Зараз в ньому перебувають 74 країни.

Також стало відомо, в ході першого етапу вакцинації від COVID-19 планують прищепити близько 367,5 тисяч українців.

Джерело: Народна Правда