В Україні школярам платитимуть по 120 тисяч за ЗНО, але за однієї умови

В Україні школярам платитимуть по 120 тисяч за ЗНО, але за однієї умови
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українським школярам за хороші результати ЗНО призначатимуть спеціальні стипендії.

Про це в своєму зверненні повідомив президент України Володимир Зеленський.

За його словами, всього буде 250 стипендій на рік, для кожного регіону буде по 10 стипендій.

“Щорічно буде визначатися топ-10 кращих учнів за результатами ЗНО. Кожен з них буде отримувати стипендію 10 тисяч гривень щомісяця. Тобто кожен буде отримувати 120 тисяч на рік. Але за умови, що дитина вибирає і вчиться в українському вузі”, – зазначив він.

Також, за словами Зеленського, передбачені премії для переможців всеукраїнських учнівських олімпіад у вигляді разової виплати в розмірі 20 тисяч гривень кожному та переможцям міжнародних олімпіад – по 100 тисяч гривень.

“Окремо додам: щомісячні стипендії від президента переможці всеукраїнських і міжнародних олімпіад також отримують, це вже діє”, – нагадав він.

Як повідомлялося раніше, Кабмін 27 січня вніс зміни в порядок навчання дітей в загальноосвітніх школах, і якщо раніше в документі говорилося, що опорні школи повинні забезпечити повну середню освіту, то в новому варіанті фігурує лише початкову та базову освіту (без старших класів). Іншими словами, в Україні можуть скасувати безкоштовну повну середню освіту.

У Дніпрі розгорівся мовної скандал в школі №137. Вчителька молодших класів назвала дітей з російськомовних сімей ворогами народу.

 

Джерело: Народна Правда