Євросоюз обмежив вивіз вакцини від COVID-19 до квітня 2021 року

Євросоюз обмежив вивіз вакцини від COVID-19 до квітня 2021 року
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Коронавірус/Новини

Єврокомісія затвердила обмеження на вивезення з Євросоюзу вакцини від COVID-19. Обмеження стосуються препаратів, на які у ЄС є ранні контракти на поставки.

Loading...

Подробиці рішення опубліковані на сайті Єврокомісії.

Документом забороняється вивозити в треті країни вакцини без схвалення країн-членів ЄС. Міра розрахована до кінця березня.

Винятком для експорту будуть вакцини, призначені для гуманітарної допомоги країнам в рамках механізму COVAX, а також для сусідів ЄС.

Серед країн, для перевезення вакцини в які не потрібно буде додаткове схвалення, є і Україна як член програми Східного партнерства.

Обмежувальна міра була введена з метою “забезпечити своєчасний доступ до вакцин проти COVID-19 для всіх громадян Євросоюзу і вирішити поточну непрозорість експорту вакцин за межі ЄС”.

Як ми вже розповідали раніше, український уряд готовий викуповувати надлишкові обсяги вакцини від COVID-19 в країнах Європейського союзу.

Тим часом, в Німеччині рекомендують використовувати вакцину від коронавірусу, яку розробила компанія AstraZeneca, тільки для вакцинації людей від 18 до 64 років.

Джерело: Народна Правда