Аномальна зима: синоптик розповіла, якою буде погода у лютому в Україні

Кліматичні параметри змінюються в Україні з 1990-х років

Аномальна зима: синоптик розповіла, якою буде погода у лютому в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Лютий в Україні продовжить аномально теплу зиму й також не принесе морозів, крім того, весна цього року буде не просто ранньою, а ще й теплою.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на РБК, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, старший науковий співробітник, кандидат географічних наук Віра Балабух пояснила, що метеорологічна зима в Києві так і не настала і цілком ймовірно, що українцям доведеться звикати до такого клімату.

“Очікуємо аномально теплий лютий. У Києві до другої декади січня не наставала метеорологічна зима (коли середня добова температура нижче 0 градусів п’ять днів поспіль). Було п’ять зимових днів. У грудні сім, але не підряд”, – пояснила Балабух.

За її словами, кліматичні параметри змінюються в Україні з 1990-х років і ці зміни відбуваються у два рази швидше, ніж глобальні. Тривалість сезонів змінюється, кількість літніх, морозних і спекотних днів – також. Зростає кількість в Україні так званих “тропічних днів” – коли температура повітря не опускається нижче 20 градусів протягом доби. Також спостерігається підвищення вологості, збільшення кількості вітрів і штормів. Також стали з’являтися екстремальні погодні явища.

Балабух додала, що січнева погода в Україні відповідає показникам середини листопада або березня і такі температури можуть призвести до зменшення урожаю.

Нагадаємо, директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда розповів, що морозна і сніжна зима скоро залишиться лише у пам’яті українців, адже клімат в країні безповоротно змінився.

А тим часом директор Київського еколого-культурного центру, еколог Володимир Борейко пояснив, що в Україні поступово відбувається зміна кордонів зими, у результаті чого березень і початок квітня стають “зимовими місяцями”.

Джерело: Народна Правда