Чи з’явиться в Україні обов’язкове свідоцтво про вакцинацію від COVID: Ляшко дав відповідь

Чи з’явиться в Україні обов’язкове свідоцтво про вакцинацію від COVID: Ляшко дав відповідь
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Довідку про вакцинацію від COVID-19 в Україні не вводитимуть найближчим часом, оскільки тривалий час доступ до вакцини буде обмеженим. Однак ті, кому вона буде потрібна для подорожей, зможуть отримати її безкоштовно.

Таку заяву зробив заступник міністра охорони здоров’я, головний санлікар Віктор Ляшко, передає ТСН.

“Поки ми діємо в рамках виключно міжнародного законодавства. Є міжнародні медико-санітарні правила, є додаток №6 до цих правил, яке чітко прописує форму і вимоги до міжнародного свідоцтва з вакцинації. І поки ніяких інших паспортів ми не збираємося впроваджувати”, – сказав Ляшко.

Громадянам, яким це свідоцтво буде необхідно, зможуть отримати його безкоштовно.

“Ми просто нашу систему охорони здоров’я перебудували так, що за необхідності двома натисканнями на клавіатурі можна буде представити ту форму довідки людині, яка буде подорожувати і, ймовірно, якась країна введе вимогу, що при перетині кордону потрібно буде пред’явити міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Це буде безкоштовно “, – заявив Віктор Ляшко.

Також, на думку Ляшка, “впровадження довідок і паспортів може привести до поділу людей”.

Як ми вже розповідали раніше, китайська компанія Sinovaс не надала документи щодо ефективності своєї вакцини від COVID-19, а для закупівлі їх препарату CoronaVac ефективність повинна бути не менше 70%.

Тим часом, Україна в рамках глобальної ініціативи COVAX отримає першу партію вакцин від коронавірусу через два тижні.

Джерело: Народна Правда