Китайський Новий рік: коли настане, історія та традиції свята

Китайський Новий рік: коли настане, історія та традиції свята
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Китайський Новий рік настане 12 лютого 2021 року о 21:05 – свято відзначається у другий молодик після зимового сонцестояння (21 грудня).

Як відомо, 2021 рік за східним календарем триватиме до 30 січня 2022 року. Символом цього року буде Білий Металевий Бик.

Китайський Новий рік – історія свята

У побуті назва Китайського Нового року Чунь Цзе ще називають «Нянь» . За легендою, це страшне чудовисько з рогами на голові, що жило в стародавньому Китаї. Весь рік воно було на глибині моря, і лише один раз на рік витікало назовні. Напередодні Нового року воно вривалося в селище, їло худобу і губило життя людей. Селяни його дуже боялися і перед Новим роком покидали свої житла і бігли в гори, щоб сховатися від страшного звіра.

Одного разу в село прийшов немічний соловік. Ніхто його не прийняв до свого дому, крім однієї жінки, хоча вона вмовляла його покинути село. Посміхнувшись, старий попросив дозволу залишитися в будинку на ніч, щоб вигнати Няня з села назавжди.

Коли опівночі Нянь наблизився до дому в якому горів вогонь, а двері були пофарбовані червоною фарбою – він побоявся зайти всередину. Виявляється, що він боїться полум’я, гучного шуму і червоного кольору.

З того часу напередодні Нового року всі жителі наклеюють на двері червоні написи, запалюють вогні, веселяться і намагаються не спати всю ніч.

Китайський Новий рік – традиції свята

У перший день Китайського Нового року жителі ставлять в тарілку трохи їжі, щоб задобрити Няня. За одним столом збирається вся родина. На столі обов’язково повинні бути м’ясні, рибні, курячі страви, багато рису, а також цзяоцзи – традиційні китайські пельмені.

Свято триває весь тиждень люди ходять в гості до друзів, родичів або сусідів. Збираючись в гості, потрібно подарувати господарям мандарини, адже вони є символом фінансового достатку.

Закінчується Китайський Новий рік гучними феєрверками, щоб відлякати злих духів.

 

 

Джерело: Народна Правда