Навесні в Україні злетять ціни на продукти

Навесні в Україні злетять ціни на продукти
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Ціни на продукти в Україні знову злетять навесні 2021 року. В основному подорожчають зернові, овочі та фрукти. Інфляція в цей період складе 7-8%.

Про це з посиланням на прогноз Нацбанку повідомляє прес-служба асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

Радник зі стратегічного розвитку Володимир Лапа зазначив, що раніше в Україні вже серйозно подорожчали яйця, тому їх вартість в подальшому істотно підвищуватися не буде. Але через подорожчання кормів для тварин може вирости ціна на м’ясо і м’ясні вироби.

Відмітив, що важливим фактором прискорення інфляції буде підвищення мінімальної заробітної плати (до 6000 грн в січні і 6500 грн в грудні 2021 роки), що, крім зростання споживчого попиту, призведе до збільшення витрат бізнесу на заробітну плату і податкового навантаження.

Навесні в Україні злетять ціни на продуктиНавесні в Україні злетять ціни на продукти

Як повідомлялося раніше, зростання споживчих цін в Україні за 2020 рік прискорилося до 5% з 4,1% в порівнянні з 2019 роком. А інфляція знизилася до 0,9% з 1,3% в листопаді і 1% в жовтні 2020 року.

Ціни на хліб, борошно та кондитерські вироби в 2021 році виростуть на 15-25%.

Ціни на проїзд в Україні підвищать вже в лютому. Спочатку подорожчає тариф в приміських і міжміських маршрутках, а слідом планують підняти ціну приватні столичні перевізники і, можливо, муніципальний транспорт

 

Джерело: Народна Правда