У Москві судять Навального: за що його можуть посадити за ґрати

У Москві судять Навального: за що його можуть посадити за ґрати
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

2 лютого Мосміськсуд вирішить долю російського опозиціонера Олексія Навального. Як повідомлялося раніше, суд розглядає клопотання про зміну йому запобіжного заходу з реального терміну на умовний – до 3,5 років колонії мінус 10 місяців, які він вже провів під домашнім арештом.

Нагадаємо, мова йде про справу «Ів Роше», за якою Навальний був засуджений на 3,5 роки умовно. ФСВП вимагає замінити умовний термін на реальний, стверджуючи, що Навальний не дотримувався зобов’язання умовно засудженого і ухилявся від контролю виконавчої інспекції.

Loading...

Вирок у цій справі було винесено ще 6 років тому – в грудні 2014. Молодший брат опозиціонера Олег Навальний працював на керівній посаді в Пошті Росії. У рішенні суду записано, що він переконав керівництво російської філії “Ів Роше” розірвати договір на поставку продукції з Поштою Росії і укласти з ТОВ “Головна передплатна агенцію”. Слідчі стверджували, що за завищеними цінами і оцінили збиток в 26 мільйонів рублів (стільки “Ів Роше” переплатила). Олексій Навальний, за версією слідства, здійснював загальне керівництво цієї афери.

Тоді Олег Навальний отримав 3,5 роки колонії. Він повністю відсидів строк і вже звільнився. Олексія Навального засудили до такого ж терміну, але умовно з випробувальним періодом 5 років. Пізніше цей термін був продовжений на один рік.

Зараз силовики говорять, що Навальний був зобов’язаний двічі на місяць реєструватися в контролюючих органах. Всі пропуски були, але до 20 серпня, коли опозиціонера отруїли “Новачком” , а потім відвезли в Німеччину.

Напередодні адвокат Ольга Михайлова раніше казала, що якщо суд підтримає претензії ФСВП, Навальному призначать реальний термін в 3,5 року за вирахуванням терміну, проведеного під домашнім арештом

Джерело: Народна Правда
загрузка...