“Це боягузтво”: як Захід відреагував на вирок Олексію Навальному

”Це боягузтво”: як Захід відреагував на вирок Олексію Навальному
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

2 лютого Симоновський районний суд на виїзному засіданні в Московському міському суді змінив Олексію Навальному умовний термін на реальний. За рішенням, політик проведе в колонії 2 роки і 8 місяців.

Loading...

Після того, як суд змінив Олексію Навальному умовний термін на реальний, в Москві і Петербурзі почалися стихійні протести. Російські силовики проводили жорсткі затримання мирних людей. У мережі було безліч відео, як ОМОН б’є кийками і електрошокерами людей з піднятими руками.

Сам Навальний, виступаючи в суді, назвав Путіна «чиновничком, якого випадково поставили на цей пост». А також передрік, що в історію Путін увійде з прізвищем, але не Мудрий (як Ярослав) або Визволитель (як Олександр), а Отруйник:

«Він ніколи не брав участі в дебатах. Його єдиний спосіб боротьби – вбивство. В історію він увійде саме як отруйник. Ось знаєте, був Олександр Визволитель або Ярослав Мудрий. А у нас буде Володимир Отруйник трусів».

Рішення російського суду засудили багато західних країн. Заяви зібрав “Дождь”.

Держсекретар США Ентоні Блінкен

«США глибоко стурбовані рішенням російської влади засудити Олексія Навального до двох років і восьми місяців тюремного ув’язнення, замінивши умовний термін реальним. <…> Ми повторюємо свій заклик до влади Росії негайно і беззастережно звільнити Навального, а також сотні інших громадян Росії, незаконно затриманих в останні тижні за висловлювання своїх прав ».

Він додав, що США «координуватимуть свої дії» з союзниками і партнерами, щоб «привернути Росію до відповідальності за недотримання прав своїх громадян».

Президент Франції Еммануель Макрон

«Вирок Олексію Навальному неприйнятний. Політичні розбіжності ніколи не є злочином. Ми закликаємо до його негайного звільнення. Повага прав людини, в тому числі демократичних свобод, не підлягає обговоренню ».

Глава МЗС Великобританії Домінік Рааб

«Великобританія закликає до негайного і беззастережного звільнення Олексія Навального, а також всіх мирних демонстрантів і журналістів, заарештованих за останні два тижні. Сьогоднішнє збочене судове рішення, спрямоване на жертву отруєння, а не на винних, показує, що Росія не виконує найосновніші зобов’язання, очікувані від будь-якого відповідального члена міжнародного співтовариства ».

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон

«Рішення Олексія Навального повернутися в Росію після отруєння було по-справжньому сміливим і самовідданим. Сьогоднішнє рішення суду, навпаки, є боягузтвом і не відповідає найголовнішим стандартам правосуддя. Олексій Навальний повинен бути звільнений негайно ».

Глава МЗС Німеччини Хейко Маас

«Сьогоднішній вирок Олексію Навальному є серйозним ударом по основних свободах і верховенству закону в Росії. Ще в 2017 році ЄСПЛ розкритикував кримінальне переслідування у цій справі. Олексій Навальний повинен бути негайно звільнений ».

Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович

«Олексія Навального не треба було затримувати і судити, тому що обвинувальний вирок, що послужив підставою для сьогоднішнього рішення до позбавлення свободу, вже був визнаний довільним і явно необґрунтованим».

Канцлер Німеччини Ангела Меркель

«Вирок Олексію Навальному далекий від будь-яких норм верховенства права. Навальний повинен бути негайно звільнений. Насильство проти мирних демонстрантів має припинитися».

Джерело: Народна Правда