Як з’явився СНІД: вчений знайшов нульового пацієнта з ВІЛ

Як з’явився СНІД: вчений знайшов нульового пацієнта з ВІЛ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Першим в світі вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) заразився солдат Першої світової війни, який голодував у Африці і їв мавп.

Таку гіпотезу висловив епідеміолог, професор Жак Пепін з канадського Університету Шербрука, передає газета Daily Mail.

На думку професора, один із солдатів заразився під час полювання в лісі. Він убив шимпанзе і при обробленні туші поранився, через рану потрапив вірус.

Епідеміолог пояснив, що це був військовослужбовець союзних військ, які вторглися в німецьку колонію в Камеруні. Під час марш-кидків у віддаленій африканській місцевості, за словами Пепіна, головним ворогом солдатів виявилися не кулі противника, а голод. Армія не змогла досить забезпечити їх продовольством, тому військові були змушені полювати на будь-яку доступну дичину.

За версією професора, нульовий пацієнт з ВІЛ міг з’явитися вже в 1916 році. До кінця війни він опинився в столиці сусіднього Конго Леопольдвіль (зараз Кіншаса), де запустив перший ланцюжок передачі вірусу. Як вважає експерт, по ряду причин місто опинилося ідеальним середовищем для поширення ВІЛ, звідти хвороба потрапила на Гаїті, а потім в США і Європу.

Відзначимо, ще в 2014 році дослідники підтвердили гіпотезу про те, що ВІЛ виник внаслідок передачі людині вірусу імунодефіциту мавп (Simian immunodeficiency virus, SIV). Цей вірус, носіями якого були шимпанзе з південно-східної частини Камеруну, найбільш близький ВІЛ групі М – причини більше 90% випадків інфекції.

У 1920 році вірус потрапив до столиці Бельгійського Конго – місто Леопольдвіль, а звідти, через 17 років, – в Браззавіль, столицю Республіки Конго (центральне місто Французької Екваторіальної Африки). На початку 1940-х років вірус потрапив в міста Лубумбаши і Мбужі-Маїі (Демократична республіка Конго). Його основними «засобами переміщення» були річки і залізниці.

Причиною спалаху пандемії ВІЛ-інфекції в 1960-х роках, на думку вчених, став активний розвиток проституції в регіоні, а також, як не дивно, спроби влади боротися проти інших захворювань: людям робили щеплення й уколи, не звертаючи уваги на стан шприців.

Нагадаємо, раніше французький вірусолог, лауреат Нобелівської премії 2008 року Люк Монтаньє заявив , що не виключає, що коронавірус SARS-CoV-2, який викликає небезпечне інфекційне захворювання – COVID-19, був створений в лабораторії. Вчений говорить, можливо стався випадковий витік. На думку вірусолога, структура вірусу показує, що це розробка молекулярних біологів, а не творіння природи. Люк Монтаньє підкреслив, що коронавірус має сліди ВІЛ і малярії, і його могли синтезувати в ході пошуку вакцини проти ВІЛ.

Симптоми ВІЛ і СНІД у жінок і чоловіків.

Джерело: Народна Правда
Теги: