Тариф на електроенергію планують підвищити в два рази: скільки платитимемо

Тариф на електроенергію планують підвищити в два рази: скільки платитимемо
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

З початку січня ціна на електроенергію для населення зафіксована на рівні 1,68 грн / кВт · год, при цьому пільгові перші 100 кВт · год по 0,9 грн / кВт · год ліквідовані.

Але, як то кажуть в матеріалі “Вести”, ця ціна тимчасова. Так, постанова Кабміну діє лише перший квартал 2021 року – у квітні тариф продовжить своє зростання.

Також повідомляється, що зараз розглядається підвищення ціни всім без винятку – ціна кВт-год виросте на 30-40% і складе не 1,68 грн, а близько 2 грн. Крім того, обговорюють підвищення ціни тільки для “великих” споживачів, тоді як ціна споживання до 300 кВт-год залишиться на колишньому рівні.

Як каже співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич, вже сьогодні розроблений проект рішення, згідно з яким, тариф на електроенергію з квітня планується підвищити до 3,42 грн / кВт · год, тобто майже в два рази.

“Згідно з постановою Кабміну про ПСО, з 1 квітня в Україні має набути чинності ціноутворення тарифу на електроенергію, яке повинно враховувати абсолютно всі витрати. Як це буде, чи буде Кабмін продовжувати ПСО або підвищувати тариф, поки невідомо. Те, що вони пропонували, це 300 кВт по 1,68 грн, а все, що вище, – по 3,42 грн / кВт · год. Справа в тому, що у нас зараз вартість доставки кВт · год електроенергії становить 1,67 грн, а наш тариф – 1,68 грн. Тобто вартість самого струму як товару всього 1 коп. / кВт · год. Розрив величезний, і його хочуть зменшити за рахунок населення, тобто підняти тариф, оскільки перехресного субсидування просто не вистачає “, – пояснює експерт з енергетики Валентин Землянський.

Журналісти підрахували, що навіть базове приготування і розігрівання їжі на одній конфорці в середньому по годині в день протягом місяця буде віднімати порядку 75-90 кВт · год. Час роботи електроплити – в середньому 8 кВт · год, одна конфорка “старої” ТЕНової плити – від 2 до 3 кВт · год, а духовка цієї ж плити – близько 3,5 кВт · год.

Додамо до цього роботу на комп’ютері, максимально можливе енергоспоживання якого можна дізнатися по потужності блоку живлення. Воно варіюється приблизно від 400 Вт, але це його пікові значення. Насправді, щоб з’ясувати, скільки саме електроенергії витрачає персональний комп’ютер, необхідно підсумувати енергоспоживання всіх його комплектуючих. Найактивнішими споживачами є процесор і відеокарта. Якщо комп’ютер потрібен, тільки щоб лазити в інтернеті і зрідка ганяти простенькі ігри, вийде близько 220 Вт · год. Якщо користуватися комп’ютером в середньому дві години на день після роботи і годин по п’ять у вихідні, – 18,5 кВт · год / міс. А ось якщо працювати на дому по вісім годин на добу, то вийдуть всі 50 кВт · год.

Нарешті, додамо бойлер. Припустимо, ви, як прогресивні європейці, економите воду, і вам на сім’ю вистачає одного 100-літрового бойлера на добу. У такому випадку ваш бойлер буде наповнюватися і підігрівати новий обсяг один раз на добу. Сучасні бойлери об’ємом на 100 літрів споживають в середньому 2,4 кВт · год. Нагрівання 100 літрів при заявленій потужності відбувається в середньому за 2,5 години і споживається на це близько 6 кВт · год. Навіть без урахування енерговитрат на підтримку температури всередині, таке задоволення в місяць потягне на 180 кВт · год.

Нагадаємо, напередодні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив , що до 2023 року Україна повинна повністю відмовитися від російської і білоруської електроенергії і стати частиною електромережі Європейського Союзу.

Як повідомлялося раніше, українці в лютому отримають нові платіжки за електроенергію за новими тарифами, в середньому сума збільшиться на 78 гривень.

Понад 90% українців підтримують тарифні протести проти підвищення комуналки. Одночасно з цим більше 50% українців виступають за відставку уряду.

 

Джерело: Народна Правда