У Москві проходить другий за тиждень суд над Навальним: усі подробиці

У Москві проходить другий за тиждень суд над Навальним: усі подробиці
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Бабушкінський районний суд Москви розглядає справу про наклеп, відповідачем в ній є російський опозиціонер Олексій Навальний . Політика звинувачують в наклепі на учасника Великої Вітчизняної Гната Артеменко, який з’явився в агітаційному ролику RT за поправки до Конституції.

Як пише “Медуза”, Навальному загрожує штраф до мільйона рублів або обов’язкові роботи на строк до 240 годин.

Loading...

Нагадаємо, Навальний звинувачується за частиною 2 статті 128.1 КК ( «Наклеп»). Видання підкреслює, на момент «скоєння злочину» діяла редакція цієї статті, яка передбачає покарання, не пов’язане з позбавленням волі. З цієї редакції Навальному загрожує штраф до 1 мільйона рублів або обов’язкові роботи на строк до 240 годин. Але з кінця 2020 року частина 2 статті 128.1 передбачає не тільки штраф і обов’язкові роботи, а й позбавлення волі на строк до двох років, примусові роботи на строк до двох років або арешт на строк до двох місяців.

Цікаво, що прокурор на засіданні у справі про «наклеп» та ж Катерина Фролова, яка представляла сторону держобвинувачення на суді у справі «Ів Роше».

Гнат Артеменко, який проходить у справі як потерпілий, бере участь в засіданні по відеозв’язку. Незважаючи на те, що він перебуває вдома, він в медичній масці. На що сам Навальний зазначив: “Ваша честь, може ви припините знущатися над літньою людиною. Він зараз не доживе до кінця процесу”.

>Суддя заявила, що санітарні правила ніхто ж не відміняв. Навальний нагадав, що Артеменко перебуває вдома. Суддя закінчила суперечку фразою: “Це його право”.

При цьому, як підкреслюють журналісти, суддя плутає прізвище ветерана, називаючи його Ігнатенко, а не Артеменко.

Також повідомляється, що Навальний не бачив матеріалів справи, але суддя стверджує, що їх йому вручали, адже справа в виробництві з серпня місяця.

Відзначимо, на засіданні суду, де зараз оголошено перерву, присутні дипломати з Франції і Великобританії.

У Москві проходить другий за тиждень суд над Навальним: усі подробиці

У Москві проходить другий за тиждень суд над Навальним: усі подробиці

Як повідомлялося раніше, 2 лютого Симоновський районний суд на виїзному засіданні в Московському міському суді змінив Олексію Навальному умовний термін на реальний. За рішенням, політик проведе в колонії 2 роки і 8 місяців.

Навальний, виступаючи в суді, назвав Путіна «чиновничком, якого випадково поставили на цей пост». А також передрік, що в історію Путін увійде з прізвищем, але не Мудрий (як Ярослав) або Визволитель (як Олександр), а Отруйник:

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...