В Україні скасували трудові книжки: як тепер оформити пенсію

В Україні скасували трудові книжки: як тепер оформити пенсію
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Паперові трудові книжки в Україні скасували – пенсії будуть нараховуватися автоматично.

Loading...

Як повідомлялося раніше, дані з трудових книжок будуть переноситися в реєстр протягом п’яти років. Якщо в системі будуть відсутні дані про страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, територіальний орган ПФУ зобов’язаний інформувати застраховану особу про це і про необхідність їх подання.

Всі ці роки українці зможуть використовувати як паперову трудову книжку, так і електронну форму.

Ухвалений депутатами документ свідчить, що відомості про трудову діяльність вносяться працівником і роботодавцем щодо накладення кваліфікованого електронного підпису у вигляді сканованих копій трудової, довідок і т.д. Після внесення роботодавець зобов’язується видати працівникові оригінал паперової трудової книжки на руки під розпис.

“РБК-Україна” відзначає , що страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, в тому числі за даними про трудову діяльність, внесеними згідно із ЗУ “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування “.

При цьому стаж за періоди, за які не внесені дані до Держреєстру застрахованих осіб, обчислюється в порядку і на умовах, передбачених діючим раніше законодавством.

Зазначено, що до завершення включення в реєстр застрахованих осіб відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників дані трудової книжки використовуються для обліку таких відомостей за період до вступу в силу цього закону.

Раніше Верховна Рада підтримала законопроект №3817, згідно з яким вводяться компенсації за затримку виплати пенсій і зарплат.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...