Латвія заборонила російський телеканал “РТР” за мову ворожнечі щодо України

Латвія заборонила російський телеканал “РТР” за мову ворожнечі щодо України
Автор Марія Петренко в Закордонна правда/Новини

У Латвії на рік заборонили ретрансляцію телеканалу “Росія РТР” за використання мови ворожнечі по відношенню до України.

Loading...

Таку заяву зробив глава правління Національної ради Латвії з електронних ЗМІ (NEPLP) Івар Аболіньш на своїй сторінці в Twitter.

Відповідне рішення вступить в силу 15 лютого.

“Ми свій інформпростір захищали, захищаємо і будемо захищати”, – підкреслив чиновник.

Влітку 2020 року NEPLP констатував розпалювання ненависті в пропагандистських передачах “60 хвилин” і “Недільний вечір з Володимиром Соловйовим”. Учасники програм під час розмови про Україну використовували позначення, які розцінюються як хейтспіч – мова ворожнечі.

Перше з низки порушень телеканалом “РТР” було зафіксовано 10 липня в програмі “60 хвилин”. У ході дискусії її учасники та ведуча Ольга Скабеєва називали Україну терористичною державою, а її колишнього президента Петра Порошенка – терористом.

У тій же передачі 17 вересня прозвучало, що колишні країни СРСР не тільки нічого не можуть і “не вдалися”, але і могли б бути повернуті Росії.

А 6 грудня о передачі “Недільний вечір з Володимиром Соловйовим” було озвучено думку, що було б краще, якби СРСР не розпався. Також в ефірі прозвучали заклики до війни.

Як ми вже розповідали раніше, офіційна зарплата журналістів на телеканалах народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака становила 5000 гривень.

Тим часом, Верховний суд оскаржив указ РНБО, які підписав президент України Володимир Зеленський, про застосування санкцій до телеканалів «112», NewsOne і ZIK.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...