“Все подорожчало, чому ж транспорт не повинен подорожчати?!”: ціни на проїзд в маршрутках злетіли

”Все подорожчало, чому ж транспорт не повинен подорожчати?!”: ціни на проїзд в маршрутках злетіли
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Ціни на проїзд в маршрутках підвищилися. Так, з лютого змінився тариф в приміських маршрутках, причому не тільки в Київській області, а й в інших регіонах країни. Експерти прогнозують подальше подорожчання міських маршруток.

Про це йдеться в матеріалі “Вести”.

Loading...

Видання зазначає, що першими після зимового локдауну підняли ціни перевізники Харківської області – з 1 лютого. В середньому на 3-4 грн підвищив вартість перевізник “Авто-ОВІ”. За словами директора компанії Валерія Дробушка, поки подорожчав проїзд лише в Дергачівському районі, а в подальшому виростуть розцінки і на інших напрямках. В середньому проїзд в приміських маршрутках “Авто-ОВІ” становитиме 14-15 грн. При цьому, за словами Дробушка, ціни на проїзд в міських маршрутках його фірма поки піднімати не буде, хоча вартість проїзду по Харкову іноді вище, ніж на деяких приміських маршрутах.

З 6 лютого вартість проїзду з передмістя до Києва і назад підвищилася на три гривні: Ірпінь – Київ з 17 до 20 грн; Ірпінь – Оболонь з 20 до 23 грн; Гостомель – Київ з 20 до 23 грн. Глава ірпінського АТП Олександр Лапунскій повідомив, що на збільшення вартості проїзду в маршрутках вплинуло не тільки зростання цін на паливо і збільшення мінімалки, але і карантинні обмеження. Потік людей зменшився, а кількість нелегальних перевізників збільшилася.

Видання також зазначає, що перевізники всерйоз обговорюють підвищення тарифів по всій країні. Масове подорожчання очікується з 1 березня. У Київській області анонсували нові ціни на проїзд в Боярку і Вишневе, а також в напрямку Згурівки, Іванкова та Баришівки.

“Все в країні подорожчало, чому ж транспорт не повинен подорожчати ?! Термін окупності нового автобуса сьогодні становить 17 років. Ось, наприклад,” Богдан “коштував 2,7 млн грн, але як тільки Порошенко перестав бути президентом, він впав в ціні на 400 тисяч. Ціна цього автобуса сильно завищена, так як якість огидна, але його все одно доводилося купувати. Три роки в Київській області не переглядався тариф 96 коп / км, як був встановлено в 2018 році, так і залишився. При тому що перевізники навіть занижували тариф – до 50 коп / км. А зараз багато хто вирішив підняти, і все закричали: “дорого!” Але проїзд коштує не дорожче чашки кави. Деякі з тих, хто кричить про те, що дорого, в день п’ють по п’ять чашок. Думаю, якщо так принципово стоїть питання, тоді треба або вимагати підвищувати зарплату, або міняти роботу. Зрештою є альтернативний варіант: велосипед, мопед, попутка, сані”, – заявив глава Асоціації перевізників Київської області Олексій Павленко.

“Ми живемо в передмісті, але на роботу і навчання їздимо до Києва з Ірпеня. Сьогодні на кожного члена сім’ї доведеться в місяць на проїзд виділяти на 120 грн більше. А нас троє. Тобто якщо раніше кожен з нас трьох витрачав на дорогу до Києва і назад 680 грн, то зараз 800 грн. І це не рахуючи проїзду по Києву. Якщо порахувати, то вся моя зарплата піде на проїзд, а я медсестра в районній лікарні “, – зазначає ірпенчанка Віра Лебедєва.

На початку лютого в супермаркетах зросли ціни майже на всі категорії продуктів.

Раніше експерти попередили, що ціни на продукти в Україні знову злетять навесні 2021 року. В основному подорожчають зернові, овочі та фрукти. Інфляція в цей період складе 7-8%.

Джерело: Народна Правда