Тарифи на тепло і гарячу воду до кінця опалювального сезону не підвищуватимуть

Тарифи на тепло і гарячу воду до кінця опалювального сезону не підвищуватимуть
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Тарифи на тепло і гарячу воду до кінця опалювального сезону підвищуватися не будуть. Уряд підписав відповідний меморандум з місцевою владою.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, пише Економічна правда.

У Мінрегіоні повідомили, що меморандум укладено між Кабміном в особі міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова та першого заступника міністра енергетики України Юрія Вітренка, а також Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і компослуг, “Нафтогазом” і мерами українських міст.

Відомо, що рішення підтримали всі міські голови.

Меморандум також передбачає, що підприємства теплопостачання гарантовано зможуть отримувати газ для виробництва тепла та поставки його в оселі українців протягом усього опалювального періоду 2020-2021 років. Для цих підприємств передбачені відстрочка оплати за природний газ і компенсації різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованою в тарифах за тепло.

Крім того, “Нафтогаз України” до 1 вересня 2021 року введе довгострокові цінові пропозиції для забезпечення сталого рівня цін на газ для підприємств теплопостачання. Це, на думку Мінрегіону, дозволить уникнути цінових коливань протягом опалювального сезону 2021-2022 років.

Напередодні повідомлялося , що понад 20 газопостачальних компаній зменшили січневий тариф , встановивши його на рівні граничного – 6,99 грн за кубометр. Таким чином, українці, які вже сплатили комуналку за січень, можуть побачити в своїх кабінетах переплату.

Зниження цін на газ і введення регульованого тарифу до кінця опалювального сезону в Україні може привести до проблем з отриманням чергового траншу від МВФ.

Джерело: Народна Правда