В Україні почали виготовляти фальшиві COVID-паспорти: чому це небезпечно

В Україні почали виготовляти фальшиві COVID-паспорти: чому це небезпечно
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

В Україні, де ще не стартувала вакцинація від COVID-19, шахраї активно обговорюють тему виготовлення фальшивих COVID-паспортів . Купити їх вже хочуть туристи, а також противники вакцин.

Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”.

Loading...

Видання пише, що як тільки в Україні почали обговорювати тему введення паспортів вакцинації, в різних месенджерах і на форумах спливли пропозиції про покупку таких документів. Найчастіше спочатку організатори схем з’ясовують настрій населення на предмет, чи є бажання придбати підроблену довідку або паспорт вакцинації. Бажаючі є. Зокрема, це люди, які бояться робити щеплення від коронавірусу.

“Ну, ви ж бачите, наш президент уже заявив, що з 10 лютого в країні почнеться зі щеплення кампанія. Зрозуміло, що в першу чергу прищеплять медиків, поліцейських, працівників шкіл та садочків. Але незабаром почнуть колоти всіх. Скільки буде коштувати ця вакцина в приватних лабораторіях, поки невідомо. Але мені вже говорили, що не менше 1500 грн. А за кордон можна буде поїхати тільки з документом про щеплення. Тому якщо ви зацікавлені, то я вам “ікну” тут про початок, а ви вже самі вирішуйте” , – розповіла виданню людина, яка “погодилася допомогти в цьому питанні”.

Вона також запевнила, що якщо потрібно буде, в паспорті навіть буде стояти QR-код лабораторії, яка зробила щеплення: “Все буде точно за офіційним зразком, не переживайте”.

Незважаючи на те, що юристи говорять, серйозної відповідальності за фальшиві COVID-паспорта у нас не передбачено, робити їх все-таки не рекомендується. Наприклад, якщо на митниці виникнуть питання, вас просто відправлять назад додому, а це втрачені гроші і зіпсований відпочинок. Крім того, ви не застраховані від того, що захворієте вже поза Україною, на тлі COVID-пасорта з лікуванням можуть виникнути проблеми.

Нагадаємо, в Євросоюзі вже прийняли рішення про розробку єдиного сертифіката щеплення від COVID-19, але поки він буде використовуватися тільки в медичних цілях. Чи стане він обов’язковим для туризму – з цього питання поки йдуть дискусії. Справа в тому, що є люди, яким щеплення можуть бути протипоказані. А також тому, що далеко не у всіх країнах таке щеплення буде обов’язковою, його можуть робити за бажанням.

Як повідомлялося раніше, міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив , що вакцинація від COVID-19 в Україні стартує вже через тиждень.

Раніше головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив , що в Україні можуть стартувати відразу два етапи вакцинації проти коронавірусу.

Він також відзначав , що вакцинацію від коронавірусу в Україні можуть на 3-6 місяців відстрочити для тих, хто вже перехворів COVID-19.

 

 

Джерело: Народна Правда